Facebook yeni tasarımını tanıttı

Yeni tasarım markaları ilgilendiren önemli değişiklikler içeriyor.

07.03.2013 - 21:45 | Ali Kuru

Mark Zuckerberg Facebook'un yeni tasarımını tanıttı.

Uzun süredir kullanıcıların haber akışına ilişkin tasarımın yenileneceğinin ipuçlarını veren Facebook bugün düzenlediği basın etkinliğinde yeni arayüzünü tanıttı.

Tahmin edildiği gibi yeni arayüz içeriğin türüne göre (fotoğraf, müzik, oyun vs.) filtrelemeye izin veriyor. Yeni arayüzde kullanıcıların beğendiği sayfalar da daha merkezi bir tasarımla sergileniyor. Tasarım değişikliği Facebook’un sadece masaüstü versiyonunu kapsamıyor, mobil sitenin ve mobil uygulamaların da yeni tasarımdan etkilendiği görülüyor.

Toplantıda konuşan Mark Zuckerberg, yeni tasarıma birlikte amaçlarının “dünyadaki herkese en iyi kişiselleştirilmiş gazeteyi sunmak” olduğunu söylüyor. Zuckerberg’in sunumunda yeni tasarımda kullanıcılarının haber akışında karşılarına çıkacak ögelerin yüzde 50’sinin fotoğraflardan oluşacağı görülüyor. Yine, içeriğin yaklaşık yüzde 30’unun sayfalardan geleceği de öne çıkan detaylardan. Tasarımın mobil yansımasında ise özellikle navigasyonun kolaylaştırılmasına çalışıldığı dikkat çekiyor.

Facebook'un yeni tasarımı markalar için önemli değişikler içeriyor.

Yeni tasarıma herkesten önce geçin!

Facebook’un daha önce gerçekleştirdiği değişikliklerde olduğu gibi, tanıtılan yeni tasarımın da öncelikle küçük bir kullanıcı grubunun erişimine açılması planlanıyor.

Zamanla tüm Facebook kullanıcılarına yansıyacak değişimi herkesten önce deneyimlemek istiyorsanız; aşağıdaki bağlantı ile ulaşacağınız sayfanın sonunda yer alan butona tıklayarak sıraya girmeniz yeterli.

Facebook’un yeni haber akışına kaydolun.

Ali Kuru

(kaynak: engadget)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.