Facebook yayın içi reklamları Türkiye’de devrede

Türkiye’deki video içerik üreticileri ve yayıncıları kısa reklamlarla gelir elde edebilecek.

12.11.2020 - 14:21 | MediaCat

Facebook yayın içi reklamları Türkiye'de devrede

Facebook, bugün itibarıyla yayın içi reklamları Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu. Buna göre, Türkiye’deki video içerik üreticileri ve yayıncıları Facebook’ta yer alan video içerikleri öncesinde, sırasında ve sonrasında kısa reklamlar ekleyerek gelir elde edebilecek.

Sayfası yayın içi reklamların kullanımına uygun olan video içerik üreticileri ve yayıncıları, yayın içi reklamları İçerik Stüdyosu’ndan yöneterek belirli videolara yerleştirebilecek veya Facebook sayfalarındaki tüm videolar için etkinleştirebilecek.

Özellikle pandemi döneminde birçok insanın Facebook platformlarındaki video içerikler aracılığıyla bağlantı kurabildiğini ve topluluk hissini yaşayabildiğini dile getiren Facebook Medya Ortaklıkları Yöneticisi Eren Sağır, “Video, Facebook’taki en popüler içeriklerin başında geliyor. Türkiye’deki profesyonel yayıncıların, dizileriyle dünyada ün kazanmış yapımcıların, habercilerin, spor kulüplerinin, içerik üreticilerinin ve milyonlarca kullanıcımızın da en ilgi çekici videolarını paylaşmak için Facebook’a geldiğini görüyoruz. Bu durum bize video gelir dağılımı programımızı Türkiye’ye de getirmemiz için ilham verdi. Facebook videolarının Türkiye’deki tüm video içerik üreticileri için yeni bir gelir elde etme fırsatı yaratacak olmasından ötürü çok heyecanlıyız” yorumunda bulundu.

Facebook’un yayın içi reklamları hakkında daha detaylı bilgiye Facebook Yayın İçi Reklamlar Hakkında sayfasından ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.