MediaCat

Facebook ve Google’da ne kadar ediyorsunuz?

PrivacyFix adlı uygulama Facebook ve Google’a ne kadar reklam geliri getirdiğinizi ölçüyor.

Facebook ve Google’da ne kadar ediyorsunuz?

Facebook‘ta arkadaşlarınızın fotoğraflarına bakarken ya da ‘Hangi Game of Thrones karakterisiniz?’ gibi BuzzFeed testlerini paylaşırken Facebook’a ne kadar reklam geliri kazandırdığınızı hiç merak ettiniz mi?

Güvenlik yazılımı firması AVG tarafından geliştirilen PrivacyFix adlı uygulama ile artık bunu öğrenmeniz mümkün. Uygulama, profillerin gizlilik ayarları açık olan bölümlerine göre Facebook’un şirketlerden kullanıcı başına ne kadar reklam geliri elde ettiğini hesaplayarak çalışıyor. Kişinin Facebook ve Google hesapları ile bağlantı kuran uygulama kullanıcı hareketleri ile bu değeri belirliyor.

Facebook ve Google'da ne kadar ediyorsunuz?

Kadınlar daha değerli

Uygulama kullanıcının Facebook değerini belirlerken, kullanıcının fotoğraf ya da ileti paylaşımlarının yanı sıra arkadaş sayısına da bakıyor. Ortaya çıkan sonuçlar gösteriyor ki kadınlar Facebook’a erkeklerden yüzde 25 daha çok gelir getiriyor.

Google’da ise kullanıcıların değeri, geçmiş 60 günde yaptıkları aramalara göre belirleniyor. Kullanıcı ne kadar çok arama yaptıysa değeri o kadar yüksek çıkıyor.

PrivacyFix uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Advertising Age

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.