Facebook ve TOBB’dan kadın girişimcilere destek

#SheMeansBusiness projesi kapsamında 10 ilde 5 bini aşkın kadın girişimciye dijital teknolojiler alanında eğitim verilecek.

31.10.2017 - 17:05 | Arzu Nilay Kocasu

Facebook ve TOBB'dan kadın girişimcilere destek

Girişimci ve girişimci adayı kadınları desteklemek amacıyla dünya genelinde yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi #SheMeansBusiness’i Türkiye’ye de taşıyan Facebook, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde, kadın girişimcilerin dijital teknolojileri kullanarak işlerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla önümüzdeki yıl eğitimlere başlıyor.

10 farklı şehirde 5 bini aşkın kadın girişimciye Facebook ve Instagram kullanarak işlerini nasıl büyütebileceklerinin öğretileceği proje kapsamında, hikâyelerini paylaşan başarılı kadın girişimciler sayesindeyse, kendi işini kurmak isteyen kadınlara ilham verilmesi hedefleniyor.

Projenin bugün Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleşen lansmanında konuşan Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş Türkiye’nin kendi işini kurmak isteyen kadın girişimciler için büyük bir potansiyel barındırdığını belirtirken; Facebook Avrupa Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn “kadınlar güçlendiğinde ekonomi de güçlenir” diyerek girişimcilerin Facebook ve Instagram’ı Türkiye’den her ay ziyaret eden toplam 75 milyonu aşkın kişiden oluşan zengin topluluğa erişmelerinin hayallerini büyütmeleri yolunda kıymetli bir avantaj olduğunu söyledi.

Facebook ve TOBB'dan kadın girişimcilere destek

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, Facebook EMEA Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Facebook Small & Medium Business Manager Turkey Abi Williams’ın projeye dair verdikleri bilgilerin ardından McKinsey & Company Ortağı Bengi Korkmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ilk panelde TOBB KGK Başkanı Evrim Aras ve Facebook Kamu Politikaları Türkiye Müdürü Nilay Erdem iki platformun işbirliği hikâyesini ve projenin ardındaki motivasyonu izleyicilerle paylaştı.

Gözde Atasoy moderatörlüğünde Modacruz Kurucusu ve CEO’su Melis Güçtaş, Armut.com Kurucusu Başak Taşpınar Değim, Pakolino Kurucusu Pınar Ramsay ve Cercis Murat Konağı Sahibi Ebru Baykara’yı ağırlayan ikinci ve son paneldeyse konuk girişimciler kendi hikâyelerini anlatarak izleyicilerin sorularını cevapladılar.

#SheMeansBusiness ile ilgili kaynaklar, araçlar ve ilham veren öykülere buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.