Facebook mobil reklam ağını tanıttı

Beklenen gelişme 'Facebook Audience Network' adıyla f8 konferansında duyuruldu.

01.05.2014 - 00:35 | Ali Kuru

Beklenen gelişme 'Facebook Audience Network' adıyla f8 konferansında duyuruldu.

Geçtiğimiz hafta başında Facebook‘un uzun zamandır beklenen mobil reklam ağının detaylarını, bugün gerçekleşen ve Facebook üzerinde ürün ve hizmet geliştiren bilişim insanlarını bir araya getiren f8 konferansında açıklamayı planladığını duyurmuştuk.

Beklenen gerçekleşti ve ‘Facebook Audience Network’ (FAN) adı verilen yeni ağın ayrıntıları ortaya çıktı. TechCrunch‘ın haberinde, FAN sayesinde geliştiricilerin reklamların oluşturulması, hedeflenme ölçütlerinin belirlenmesi, ölçümleme raporlarının oluşturulması ve ödemelerin yönlendirilmesi gibi süreçleri kolaylıkla tek bir arayüz üzerinden yapabilecekleri ifade ediliyor. Habere göre, bunun için geliştiricilerin kendi hazırladıkları reklam birimlerine basit bir kodu eklemeleri ya da Facebook aracılığı ile oluşturdukları reklam birimlerini kullanmaları yeterli olacak. Platformda standart IAB reklam birimlerinin yanı sıra Facebook’un native birimleri de kullanılabilecek.

Facebook mobil reklam ağını tanıttı

TechCrunch’ın haberinde ayrıca, FAN’ın önümüzdeki aylarda aşamalı olarak kullanıma sunulacağı. Yeni platforma erişimde özellikle mobil uygulama kurulumu ve etkileşimli reklamlar kullanmayı hedefleyen reklamverenlere öncelik verileceği de haberde paylaşılan detaylar arasında.

Platforma kayıt için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.