Sosyal medyanın en parlak yıldızı

MediaCat, Mayıs sayısında reklamverene favori sosyal medya platformunu sordu.

02.05.2014 - 10:27 | MediaCat

Sosyal medyanın en parlak yıldızı

Reklamveren nazarında sosyal paylaşım platformlarının en parlak yıldızı hangisi? Socialbakers’ın Nisan 2014’te yayınlanan küresel çaplı araştırması The State of Social Marketing 2014, Somera’nın markaları yakından ilgilendiren Twitter engellemesi üzerine MediaCat için kaleme aldığı rapor ve bizzat reklamverenlerin görüşleri bu sorunun yanıtını arıyor.

Engellemelerin ekonomik boyutu

Mart ayı sonundan itibaren erişim engellemelerine sahne olan sosyal paylaşım platformları üzerinden varlıklarını sürdüren sosyal medya ajanslarının temsilcileri, engellemelerin ekonomik boyutunu MediaCat Mecra Toplantılarında masaya yatırdı.

MediaCat, Mayıs sayısında reklamverene favori sosyal medya platformunu sordu.

Medya planlamanın tartışmalı gündemi

Özellikle dijital mecrada hüküm süren kaosun planlamaya ne derecede açık olduğu son zamanlarda öne çıkan bir soru. Medya ajansları bugün bir toz bulutu haline gelen medyayı nasıl yönetiyorlar?

Türkiye’nin yeme içme alışkanlıkları

Türkiye kent nüfusu evini ve ailesini hayatının merkezine yerleştiriyor ancak dışarısının cazibesine kapılmadan da edemiyor. Zira dışarısı yeni tatlar, yeni kimlikler ve yeni deneyimler vaat ediyor. MediaCat, TGI işbirliğiyle Türk tüketicisinin yeme içme alışkanlıklarını inceledi.

Dijital çağda eve iş götürmek

1970’lerden bu yana iş modelleri büyük dönüşümler geçirdi. Bu dönüşümdeki en büyük katkı yükselişe geçen bireyselliğe ve gelişen teknolojilere ait. İş dünyasına bir değer olarak kazandırılan esnek çalışma ve ‘home office’ uygulamaları hem işverenler hem de çalışanlar tarafından yoğun rağbet görüyor.

Türkiye’nin favori internet siteleri

Mart 2013-Şubat 2014 tarih aralıklı comScore verilerine göre Türkiye’de geçtiğimiz bir yıl boyunca en çok ziyaret edilen site Google. Pek çoklarının açılış sayfasını süsleyen siteyi Facebook takip ederken, Mart ayında internet yasağına takılan YouTube üçüncü sırada. Türkiye’nin favori internet siteleri bu sayıda.

İkinci ekran markalara ne söylüyor?

Kantar Grup bünyesindeki araştırma şirketi Millward Brown’ın yaptığı AdReaction 2014 araştırmasının sonuçları değişen mecra dinamiklerini hem küresel hem de Türkiye özelinde ortaya koyuyor. Araştırmanın belki de en dikkat çekici sonucu, birçok küresel markanın çoklu ekran kullanıcılarına ulaşmayı istiyorlarsa planlarında mobile çok daha ağırlık vermeleri gerektiği.

Sosyal TV izleyicisi ne kadar politik?

Bir hayli hareketli geçen seçim döneminde Sosyal TV izleyicisi de Twitter’da –her ne kadar engellenmiş olsa da- mesaideydi. Peki, Sosyal TV izleyicileri arasında hangi programları takip edenler politikayla daha ilgili? Hangi programların takipçileri apolitik? Kimola Analytics verileri ile çarpıcı sonuçlar MediaCat Mayıs sayısında.

Mayıs Ayı Söyleşileri

Can Dündar: Mesleği militanca yapmak

MediaCat, Mayıs 2014: Can Dündar

Kasım ayında Canlı Gaste programıyla Artı Bir TV’de ekranlara dönen Can Dündar, canlı yayında bir gazetenin yapılış anına götürüyor izleyenleri. Gazeteci, yumuşak üslubunu geride bıraktığı son yazılarıyla kendisini bile şaşırttığını ifade ediyor. Dündar’a göre bunun nedeni gazetecilerin içlerindeki canavarı uyandıran öfkeli bir Başbakan.

Cüneyt Özdemir: ‘Kim bu insanlar? Gazeteci mi?’

MediaCat, Mayıs 2014: Cüneyt Özdemir

Cüneyt Özdemir’e göre medya ve siyaset ilişkileri Türkiye’de hiçbir zaman ihtilaflardan muaf olmasa da, siyasetin bu kadar başrolde olduğu bir medya pratiği hayatın diğer değerlerinin unutulmasını beraberinde getiriyor.

Nilüfer Göle: ‘Tüketime ve iktidarın cazibesine kaptırdılar’

MediaCat, Mayıs 2014: Nilüfer Göle

TÜAD’ın düzenlediği 17. Araştırma Zirvesi’nin konuğu olarak İstanbul’a gelen Prof. Dr. Nilüfer Göle’ye göre Gezi Parkı’yla başlayan süreç Türkiye’de yurttaşlık pratikleri de dahil pek çok algı ve değeri dönüşüme uğrattı.

Gökhan Öğüt: ‘Küçük mucizeler için varız’

MediaCat, Mayıs 2014: Gökhan Öğüt

2013’ün son döneminde ilan edilen Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında gelen yatırımlarla, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmeyi amaçlayan Vodafone Türkiye’nin vizyonunu ‘küçük mucizeler için varız’ sözleriyle açıklıyor İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt.

Mehmet Altınok: ’10 evin 8’inde varız’

MediaCat, Mayıs 2014: Mehmet Altınok

Ekim ayında Unilever Türkiye CEO’luğuna atanan Mehmet Altınok, önceliği sürdürülebilirliğe ve çalışanların mutluluğuna veriyor. Altınok devraldığı yönetimin fırsatları konusunda iyimser zira Türkiye Unilever’in global planlarında ağırlıklı bir öneme sahip, büyüme vaadi yüksek bir pazar.

Bülent Gürcan: ‘Yerelleşerek farklılaşıyoruz’

MediaCat, Mayıs 2014: Bülent Gürcan

Yedi yıldır Türkiye pazarında kendine sağlam bir yer edinen Media Markt’ın, Türk teknoloji tutkunlarının neredeyse Lovemark’ı haline gelişinin nedenlerini Media Saturn CEO’su Bülent Gürcan’dan dinledik. Gürcan, yerelleşme stratejisi, en düşük fiyat garantisi ve güven sayesinde bu sevgiyi kazandıklarını belirtiyor.

Ad Age ve 3 ek birden: Sports, Konut ve 24Kitchen

MediaCat, Mayıs 2014: Ekler

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.