Facebook Haber Kaynağı değişiyor

Zuckerberg'den markalara ve yayıncılara üzücü haber.

12.01.2018 - 14:21 | Sencer Uçar

Facebook'a 5 milyar dolar para cezası

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Haber Kaynağı’nda yer alan içeriklerin sıralamasında önemli değişikliklere gidiyor. Haber Kaynağı’nda değişime gidilmesinin ardında yatan başlıca motivasyon ise kullanıcıların arkadaşlarıyla daha fazla etkileşime girebilmelerinin sağlanması.

Önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek değişiklikler ile birlikte Haber Kaynağı’nda öncelik, kullanıcıların aile ve arkadaşlarıyla etkileşimlerine verilecek. Buna bağlı olarak da markalar ve yayıncılar, Haber Kaynağı’nda kendilerine daha alt sıralarda yer bulacak.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konu ile yaptığı açıklamasında; işletmeler, markalar ve yayıncılar tarafından paylaşılan içeriklerin Haber Kaynağı’nda yer alan kişisel anlara yer bırakmadığı yönünde bir geri bildirim aldıklarını ve Haber Kaynağı’nda değişikliğe gitme konusundaki kararlarını da bu yüzden verdiklerini belirtti.

Kullanıcılar arasındaki etkileşimi (örneğin canlı yayın ya da tartışma grupları aracılığı ile) artıracak paylaşımlar, önümüzdeki dönemde Haber Kaynağı’nda daha üst sıralarda yer alacak.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.