MediaCat

Evsizliğe dikkat çeken hayatta kalma kiti

All People All Places’tan barınma krizinin etkilerini somutlaştıran çalışma.

Kiracıların gerekçesiz tahliye edilmesinin önüne geçecek düzenlemelerin ertelendiği İngiltere’de kış mevsiminde evsiz kalma tehlikesi yaşayanların sayısı hiç az değil. Başkent Londra’da her hafta 300 kiracı sebepsiz tahliyelerle karşı karşıya kalırken, evsizlerin sayısı da önceki yıla kıyasla yüzde 21 artmış durumda.

Londra’da evsizlik sorunuyla mücadele eden sivil toplum kuruluşu All People All Places (APAP), boyutları soğuk havalarda daha da ürkütücü hale gelen barınma krizine çarpıcı reklam panosuyla dikkat çekiyor. Ajans Cogent işbirliğiyle hazırlanan “tahliye hayatta kalma kiti”, evinden çıkarılanların bugünlerde karşılaştığı gerçekleri gözler önüne seriyor. Kıyafetler, uyku tulumu, oyuncak ve termos gibi eşyalar içeren reklam panosu aracılığıyla APAP bağış çağrısını yineliyor.

Kampanyanın başkentte artan kiraların ve tahliyelerin insan hayatı üzerindeki etkilerini gösterdiğini söyleyen Cogent Kreatif Direktörü Darren Giles, “Çarpıcı rakamların ardında, evsizliğin ağır gerçekleriyle karşı karşıya kalanların, sokakta kalmamak için APAP’ın yardımlarına güvenen birey ve ailelerin gerçek hikâyeleri var” diyor.

Evsizliğin siyasi ideolojilerden bağımsız, tüm ülkeyi etkileyen yıkıcı bir sorun olduğunu herkesin kabul etmesi gerektiğini ifade eden APAP CEO’su George Dunstall, “Kampanyamızın neyi desteklediğini gösterecek göz alıcı bir görsele ihtiyaç vardı. Gün içi merkezimizde ve gece barınaklarımızda bu rakamların ardındaki insanları, ailelerini görüyoruz. Aksayan hayatlar, kaçırılan okullar, kaybedilen işler. Evsizlik herkesin başına gelebilir” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.