Endüstriye yön verecek 2017 trendleri neler?

JWT Worldwide Trend Tahminleri Direktörü Shepherd Laughlin Brand Week Istanbul'da.

03.11.2016 - 12:00 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Yazar, editör ve trend tahminleri direktörü…Endüstriye yön verecek 2017 trendleri neler?

J. Walter Thompson Intelligence’ın araştırma, trend ve inovasyon odaklı çalışmalar yapan birimi The Innovation Group’ta görev yapan Shepherd Laughlin, özellikle pazarlama ve reklamcıların kalbine dokunacağı bir sunum yapmaya Brand Week Istanbul’a geliyor.

İçgörülerin kaynağı olarak gösterilen trendlerin kapsamlı bir çalışma neticesinde derlendiği JWT Intelligence’ın The Future 100 raporunu kaçırmamak için geç kalmadan Brand Week Istanbul’da yerinizi ayırtın.

Öncesinde Shepherd Laughlin’i daha yakından tanıyalım.

Global bakış açısıyla kültür, teknoloji ve gelecek odaklı çalışmalar ortaya koyan stratejist ve yazar Shepherd Laughlin, tüketicinin yaşam tarzı eğilimlerine yönelik kaleme aldığı yazılar ve trend makaleleriyle içerik üretme ve araştırma alanında edindiği yetkinliğini iki yıldır J. Walter Thompson Worldwide Trend Tahminleri Direktörü olarak devam ettiriyor. Bu kapsamda perakendenin geleceği, Z Jenerasyonu, geleceğin ekonomisini domine eden kadınlar, Küba’daki fırsatlar gibi konulara yönelik detaylı raporlar ortaya koyuyor.

J. Walter Thompson Intelligence’ın, Laughlin’in de aralarında bulunduğu altı kişiden oluşan araştırma, inovasyon ve data analizi konuları odaklı kapsamlı trend raporları hazırlayan birimi The Innovation Group, yaklaşık iki yıldır sektöre önemli trend raporları sunuyor. Bunlardan biri The Promise of Cuba.

Araştırma kapsamında ekip, Küba’yı ziyaret ederek turizm, teknoloji ve ekonomi başlıkları altında ülkedeki fırsatları göstermeye yönelik detaylı bir raporla birlikte üç videoluk bir film serisi hazırladı.

The Promise of Cuba Economy

The Promise of Cuba Tourism

The Promise of Cuba Technology

The Innovation Group, aynı zamanda 2014’ten bu yana her yıl, farklı alanlardaki trendleri izlemek ve değişimleri gözlemlemek üzere Future 100 adı altında bir rapor yayınlıyor.

Bu yıl Brand Week Istanbul konuşmacılarından Shepherd Laughlin de kültür, teknoloji, inovasyon, seyahat, pazarlama, yeme-içme, güzellik, perakende ve lüks gibi alanlarda öne çıkan trendlerin derlendiği Future 100 2016’nın sunumunu yapmakla birlikte aralık ayında yayınlanacak olan Future 100 2017 raporundan da anahtar sayılabilecek önemli başlıklar paylaşacak.

The Future 100 2016

Araştırmacı olduğu kadar üretken de olan Shepherd Laughlin; CES Las Vegas, The Wearable Technology Expo, SXSW Interactive ve New York Moda Haftası gibi önemli etkinliklere raporlar hazırlamakla birlikte kariyerine muhabirlik ve editörlük unvanlarını da sığdırmış bir isim.

J. Walter Thompson’dan önce danışmanlık firması The Future Laboratory’de muhabir olarak çalışan Laughlin’in gazetecilik tecrübesi 2009’da Çin’de başlıyor. Yazıları Monocle, China Economic Review, CNNGo ve City Weekend Beijing gibi pek çok yerde yayınlanan Laughlin, yazarlıktaki deneyimlerini şimdilerdeyse Jwintelligence.com adresinde yayınlanan günlük yazıları yönetmekte kullanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.