MediaCat

En yaratıcı 50

Türkiye’nin 2018’de yaratıcılık karnesi en kabarık isimlerini En Yaratıcı 50 listesinde beşinci kez bir araya getirdik.

En yaratıcı 50

2018 ne dünya ne de Türkiye için sıradışı bir mükemmellikle geçti. Dünya barışı ulusları birleştirmedi, mutluluk endeksinde dipteki ülkeler zirveye sıçramadı, ölümsüzlük icat edilmedi, Mars’ta yaşam başlamadı, İstanbul dünyanın trafikte en fazla vakit geçirilen 13’üncü şehri olmaktan kurtulamadı, prime-time’a sihirli bir değnek dokunmadı ve kutup ayıları her an bizlere veda ediyor. Ancak insanoğlu 2018’de de merak etmeye devam etti ve bilginin elimizin kiri olduğu günlerde merak etmenin değeri bir mücevherden farksız. Çünkü yarını inşa edenler kuşkusuz ki ancak bu meraklı beyinler olacak.

2018’de merakına yenik düşüp inovatif bakış açısını yaratıcı üretimle birleştiren, cesaretiyle ilham veren ve kendi disiplininde ardından gelenler için yol açan 50 isim belirledik. Bu isimleri ise beşinci kez aşağıdaki kriterlere sadık kalarak En Yaratıcı 50 listemizde bir araya getirdik.

  • Alanında yaratıcı/inovatif olmak
  • Ulusal/uluslararası organizasyonlardan ödüllü olmak
  • Yeni kategori/tür/format geliştirmek
  • Girişim başlatmak/girişimiyle başarılı olmak
  • Önemli bir sorunu etkili biçimde çözmek
  • Yeni bir trend yaratmak

İnsanlığa kültürel mirası besleyecek belgeler bırakmak için çalışanlar, markasını vizyonuyla uzaya fırlatanlar, televizyon ekranlarını prime-time’da karartmaktan gocunmayanlar, “Umudun Takımı” olanlar, inadına rekor kıran kadınlar, Hollywood’u peşinden koşturan tasarımcılar, dünyaya adını duyuran yazılımcılar… Bu yılki En Yaratıcı 50 listesi de oyuncuları, bilim insanlarını, sporcuları, fotoğrafçıları, yazarları, illüstratörleri, marka yöneticilerini, ajans ekiplerini, moda tasarımcılarını ve daha birçok farklı alandan insanı bir araya getiriyor. Bu 50 ismin hikâyesini okurken ve tüm bu alanların birbiriyle oluşturduğu füzyona tanık olurken, hayal gücünüzü dizginlemeye kalkmayın.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.