Elle dergisine muzır neşriyat kararı

Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, derginin Mart 2017 sayısı için muzır neşriyat kararı verdi.

24.03.2017 - 15:21 | Arzu Nilay Kocasu

Elle dergisine muzır neşriyat kararı

Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, Doğan Burda dergilerinden Elle’in Mart 2017 sayısı için “muzır neşriyat” kararı verdi.

T24’ün Gazete Duvar kaynaklı haberine göre, dergide yer alan bazı fotoğraf ve yazıların “muzır etki yapabileceği”nin belirtildiği karar, Resmi Gazete’de yayımlanan ilanla duyuruldu.

1117 sayılı Kanun gereğince sınırlamalara tabi olmasına oybirliğiyle karar verildiği belirtilen Elle, yapılan yeni düzenlemeye göre, ön kapağında “Küçüklere zararlıdır” damga veya işaretiyle basılacak; açık şekilde satılamayacak ve satış için reklam yapamayacak.

Resmî Gazete’de yer alan duyuru şöyle:

Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulundan:

Kurulumuzca “ELLE” isimli derginin Mart 2017 tarihli ve 2017/03 sayılı nüshasının incelenmesi neticesinde; dergide yer alan bazı yazı ve fotoğrafların 18 yaşından küçüklerin maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna; bu sebeple söz konusu derginin 1117 sayılı Kanunun 3266 sayılı Kanunla değişik 4’üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

İlgililere duyurulur.

Kaynak: T24

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.