MediaCat

Vodafone ve puhutv’den işbirliği

Marka, platformun ilk orijinal içeriği Fi’nin ana sponsoru oldu.

Vodafone ve puhutv’den işbirliği

Azra Sarızeybek Kohen’in çok satan üçlemesi Fi, Çi ve Pi’den uyarlanan Fi dizisi; başrolünde Mehmet Günsür, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi’yle puhutv’den izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Platformun ilk orijinal içeriği unvanına sahip dizinin ana sponsoruysa, dizinin başrol oyuncularından Günsür’ün da reklam yüzü olduğu Vodafone.

puhutv ile Vodafone’un taze işbirliği kapsamında Vodafone Red üyeleri, 31 Mart itibarıyla puhutv’de yayınlanacak Fi’yi altı ay boyunca tarifelerindeki interneti harcamadan izleyebilecek; özel sürprizlerden yararlanabilecekler.

Üyelerine Fi için altı ay boyunca ayda 10 GB’lık Fi Dizisi İzleme Paketi sunacak Vodafone Red ile puhutv işbirliğinini duyurmak için Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay ve oyuncu Ozan Güven’in katılımıyla düzenlenen basın buluşmasında akıllı telefon penetrasyonunun ve mobil veri kullanımının arttığı günümüzde dijitalleşmenin en önemli açılımlarından birinin online içerikler olduğunu belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

Vodafone ve puhutv'den işbirliği“4.5G ile birlikte bağlantı hızlarımız 10 kata kadar artarken, özellikle online içerik sağlayıcıların sunduğu içeriklerin önemi arttı. BTK’nın açıkladığı son verilere göre, 4.5G abonelerinin data kullanımı aylık 5,4 GB olarak gerçekleşti. Biz de Vodafone olarak, dijitalleşmenin lideri olma vizyonumuzla dünyanın önde gelen içerik sağlayıcılarıyla işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, dünyanın en iyi içerik sağlayıcıları ile yaptığımız işbirliklerine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’nin ilk online ücretsiz dizisi Fi’nin ana sponsoru olduk. Bu işbirliğiyle ‘en iyi içerik sağlayıcı’ olma yönünde önemli bir adım attık. Vodafone Red aboneleri Fi’yi tarifelerindeki interneti harcamadan 6 ay boyunca istedikleri zaman istedikleri yerden ücretsiz izleyebilecek. Akıllı cihazlardan video izlemek abonelerin zaman zaman GB tüketimi adına kaygılandığı bir davranış olabiliyor. Ancak, biz bu yeni ürünümüzle, Vodafone Red’lilere, internetinizi düşünmeyin diyerek, istedikleri zaman istedikleri yerde kaygısızca Fi dizisini izleyebilecekleri mesajını veriyoruz. Vodafone Red kullanıcılarına en iyi dijital deneyimi sağlamak için zengin internet ve içerik servisleri sunmaya devam edeceğiz.”

Televizyon izleme deneyimi ve Türk dramasının geleceği için güçlü bir adım

Konuyla ilgili görüş bildiren Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen ise şu yorumda bulundu:

“Tüm dünyada son yıllarda öne çıkan eğilim, izleyicilere internet üzerinden içerik yayını izleme imkânı sunan OTT platformları. Bu imkân sayesinde dönüşen televizyon izleme deneyimine ise TV 3.0 adı veriliyor. İzleyiciler internete bağlanabilen tüm cihazlardan zaman ve mekândan bağımsız içerik izleyebiliyor. Biz Doğuş Grubu olarak son 20 yıldır sayısı ve yayın içeriği sürekli olarak artan ve çeşitlenen kanallarımızla insanımıza hizmet veriyoruz. Bu doğrultuda bu değişimin de gerisinde kalmamız mümkün değil. Teknoloji alanındaki deneyimimizle yayıncılık alanındaki birikimimizi birleştirip puhutv’yi yarattık. Geleneksel televizyon izleme alışkanlığının tamamlayıcısı olarak gördüğümüz puhutv tamamıyla yerli yapımlardan oluşan içeriğini ücretsiz olarak izleyicisiyle buluşturuyor. Sizlerin de bildiği gibi Türk dizileri son yıllarda global düzeyde izleyici kazandı. Bu beğeni, dizi sektörünün gelişimi için önemli bir potansiyeli de beraberinde getiriyor. puhutv’nin ilk orijinal içeriği de bu bağlamda önemli bir yere sahip. Senaryosuyla, kadrosuyla, yapımcısıyla ve 60 dakikalık süresiyle dönüşen televizyon izleme deneyimi ve Türk dramasının geleceği için güçlü bir adım olduğuna inanıyoruz.”

Devrimci bir proje

Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay ise şu sözleri söyledi:

“Online platformda yayınlanmak üzere özgün içerik arayışımız vardı. Cesur ve ayrışan bir iş arıyorduk ve hedefimiz bu içeriğin geniş kitlelere hitap edebilmesiydi. Bu potansiyeli Fi’de hissettik. güçlü karakterler odağında işlenen, modern ve cesur bir hikâye Fi. Her karakterin zaafları üzerine ayna tutan, sınırlarını zorlayan hatlarda akıyor. Bizi en heyecanlandıran tarafı ise, içeriğin bu özgürlük hissi ile yaratım süreci oldu. Bunun yanı sıra yapım sürecinde, Türkiye’de süregelen sistemin dışında, neredeyse kendini finanse eden bir modelle ilerlendi. Bu içerik, biçim ve yapım reformlarıyla, Fi’nin devrimci bir proje olduğunu söyleyebilirim.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.