Bu güzel elfleri üzmeyin

Noel, alışveriş çılgınlığı ve birinci dünya elflerinin sorunları...

21.12.2015 - 17:07 | Arzu Nilay Kocasu

Bir elf ağlıyor

Noel yalnızca reklamverenlerin değil, sektörün zanaat cephesinde duran pek çok ajans ve stüdyonun da mesajlarını paylaşması için kıymetli bir fırsat. Bir yandan günün önemine dair sözlerini söyleyen bu ajansların diğer yandan en güçlü oldukları yaratıcılık ve teknik gibi alanlardaki hünerlerini dünyayla paylaşmalarıysa kaçınılmaz; tıpkı animasyon dünyasının BAFTA ödüllü stüdyolarından Blue Zoo Animation Studio gibi.

Dört yıldan beri Noel mesajlarını alışılmışın bir nebze dışından yürüyen animasyonlarla veren Londra menşeli stüdyo, 2015 Noel’i için önceki çalışmalarından biraz daha farklı olarak korkunun daha az, eğlencenin ise daha çok olduğu bir projeye imza attı: Ekibin Disney’in filmleri ve Muppet’ların şarkılarından feyz alarak hazırladığı More Stuff, Noel’in gelişiyle birlikte bir çeşit çılgınlığa dönüşen alışverişi, birinci dünya elflerinin sorunlarını anlatarak sarkastik bir dille eleştiriyor. Hazırlıkları 11 hafta süren projenin müziğinin yazım ve yapımı komedi müzikleriyle tanınan Ben Champion’a ait.

Blue Zoo merak edenler için projenin hazırlık ve yapım sürecini anlattığı bir sahne arkası videosu da yayınladı.

Blue Zoo’nun korku dozunu yüksek tuttuğu eski eserleri arasından 2014 Noel’i için hazırladığı kısa filmine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.