MediaCat

Elektronik ileti şikâyet sistemi faaliyete başladı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı online şikayet servisini yayına aldı.

Elektronik ileti şikâyet sistemi faaliyete başladı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz ayın sonunda hazırlıklarını tamamladığı “Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik”in ardından tüketicilerin kendilerine izinleri alınmadan ulaştırılan iletileri şikayet edebilmelerini sağlayan online servisi de yayına aldı.

İzinsiz gönderilen kısa mesajlar ve e-postalar ile ticari nitelikli aramaların şikâyet edilebildiği sistem tiss.gtb.gov.tr adresi üzerinden hizmet veriyor. Tüketiciler, telefonlarına gelen onay kodu ile giriş yaptıkları sistemde kendilerine ulaşılan tarihi ve saati belirleterek ve arama ya da gönderiye ait iletişim bilgilerini, mesajların içeriklerini girerek şikâyetlerini kayıt altına alabiliyor, kayıtlı şikâyetlerinin durumunu izleyebiliyor. Sistem tüketicinin şikâyetlerinin sonuçlarını, tercihine göre, fiziksel ya da elektronik adresine yönlendireceği iletilerle yanıtlıyor.

Hürriyet’in haberine göre, ihlallere konu olan şirketler, Bakanlık tarafından 50 bin lirayı bulan para cezası yaptırımları ile yüzleşmek zorunda kalabilecek.

Kaynak: Hürriyet

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.