Duvarlar emoji’lerle yıkılmaz

NRDC'den tarihle oynayan bir aktivizm çağrısı.

28.07.2017 - 16:21 | Sencer Uçar

Duvarlar emoji'lerle yıkılmaz

Merkezi New York City’de bulunan Doğal Kaynakları Koruma Konseyi (NRDC),  doğal kaynakların korunması hakkında insanları bilinçlendirmek ve de bireyleri pasif eylemci pozisyonundan çıkarıp harekete geçirmek amacı ile hazırladığı reklam kampanyasında devreye tarihin önemli anlarını sokuyor.

Kampanya kapsamında hazırlanan iki reklam filminde, ABD’de 1953-1960 tarihleri arasında başkanlık görevi yürüten John F. Kennedy’nin ve aynı görevi 1981-1989 tarihleri arasında üstlenen Ronald Reagan’ın tarihi konuşmalarına yer veriliyor.

Reklam filmlerinin ilkinde John F. Kennedy’nin “Ülkenizin sizin için ne yapabileceğini değil; ülkeniz için sizin ne yapabileceğinizi sorun.” cümlesinde “yapmak” sözcüklerinin yerine birer beğeni emoji’si yerleştiriliyor.


İkinci reklam filminde ise Ronald Reagan’ın 1987’de Berlin’de yaptığı ve Mihail Gorbaçov’a Berlin Duvarı’nı yıkılmasına dair çağrıda bulunduğu konuşmasını, kızgın surat emoji’si aracılığı ile etkisizleştirilmiş şekliyle izliyoruz.

Kaynak: Coloribus

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.