Mars’a 90 günde hazırlık

Nike, Mars için hazırlanıyor...Sizi de hazırlıyor...

28.07.2017 - 15:49 | Gönül Hadımlı

Mars’a 90 günde hazırlık

Mars’a yolculuk yakın. Peki ekipmanlarınız tamam mı? Nike, piyasaya sürdüğü “Mars Yard 2.0” spor ayakkabısının ardından şimdi de Mars’ta ihtiyacınız olan bir diğer şeyi raflara dizmeye hazırlanıyor: ‘Üçü bir arada’ bir çanta.

Nike ve ABD’li çağdaş tasarımcı Tom Sachs bir araya gelerek ‘Mars Yard 2.0’ ayakkabılarıyla uyacak bir çantanın hayalini kurdular. The Good Fluck tasarım stüdyosunun kurucusu ve tasarımcısı Marco Murillo’ya ulaştılar ve ondan bu çantayı tasarlamasını istediler. Ama sadece 90 gün içerisinde.

Murillo ve ekibinin çantayı tasarlamak, modelini oluşturmak ve üretmek için sadece 90 günü vardı. Öylesine bir çanta da değildi üretmeleri istenen. Hem el çantası hem bel çantası hem de sırt çantası olarak kullanılabilecek Üçü bir arada bir çantaydı.

Ekibin yoğun emekleri sonucunda ortaya çıkan ‘Nikecraft’, çelikten beş kat daha fazla gerilme kuvvetine sahip dayanıklı bir kumaştan üretildi. Suya da dayanıklı.

Bu sonbaharda satışa sürülecek ‘Nikecraft’ın “90 days in 90 seconds” başlıklı esprili videosu, Murillo ve ekibinin gözünden süreci anlatıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.