Dünyanın ilk alışveriş merkezinde Blues yankılandı

Efes Pilsen Blues Festival 19. yılında 21 farklı şehirde bir kez daha blues rüzgarı estirmeye hazırlanıyor...

24.10.2008 - 11:33 | MediaCat

Efes Pilsen Blues Festival 19. yılında 21 farklı şehirde bir kez daha blues rüzgarı estirmeye hazırlanıyor. Festivalin tanıtım toplantısı Kapalıçarşı’da gerçekleşti.

Türkiye’nin en uzun soluklu müzik festivali Efes Pilsen Blues Festival’in tanıtım toplantısı Kapalıçarşı’da gerçekleşti. Festivalin bu yılki konuklarından John Lee Hooker Jr. ve Watermelon Slim performanslarıyla geceye renk kattı. Konser öncesi festival hakkında bilgi veren Efes Pilsen Pazarlama Direktörü Dilek Başarır, Kapalıçarşı’nın, tarihin en eski alışveriş merkezlerinden biri olduğunu vurguladı. Blues’un da geçmişi eskilere uzanan bir müzik türü olduğunu söyleyen Başarır, “festival açılışını, bu iki tarihi değeri buluşturmak için Kapalıçarşı’da gerçekleştirdik” dedi.

Efes Pilsen Blues Festival, 24 Ekim-03 Aralık 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek kış turnesi ile 19. kez bluesseverlerle buluşuyor. Bu yıl, John Lee Hooker Jr., Sharrie Williams ve Watermelon Slim’i konuk edecek olan Efes Pilsen Blues Festival, 21 farklı şehirde, 25 konserle blues hayranlarına bir kez daha unutulmaz bir müzik deneyimi yaşatacak.

Festival programında değişiklik

Efes Pilsen Blues Festival 19, her yıl olduğu gibi bu yıl da blues müziğinin efsane isimlerini ağırlayacak. Daha önce festivale katılacağı açıklanan Eddie Bo, sol eline felç gelmesi nedeniyle İstanbul’a gelemedi. Eddie Bo’nun yerine festivalin bu yılki konuğu bluesun en etkileyici kadın sesi olarak kabul edilen Sharrie Williams oldu.

Sharrie Williams ile birlikte köklerini modern tınılarla harmanlayan, müziği geleneksel blues ve new age funk arasında bir sentez özeti olarak kabul edilen John Lee Hooker Jr., bluesu derinlerde hisseden etkileyici ses ve yaşadığı hayatın tüm renklerini müziğine taşımayı başaran Watermelon Slim, 21 şehirde gerçekleştirecekleri 25 konserle blues fırtınası estirecek.
Türkiye’nin ilk ve tek blues festivali, Efes Pilsen Blues Festival, Mersin’de başlayacak ve Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Kayseri, Rusya/Moskova, Kıbrıs/Girne, Denizli, Antalya, Konya, Trabzon, Ankara, Eskişehir, Bursa, İstanbul, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleşecek konserlerin ardından Edirne’de son bulacak.

Efes Pilsen Blues Festival’in sınırları Türkiye’yi aşıyor…

Efes Pilsen Blues Festival 19, bu sene de sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp Rusya ve Kıbrıs’a da uzanıyor. Rusya, 2–3 Kasım tarihlerinde Moskova’da, Kıbrıs ise 5 Kasım tarihinde Girne’de gerçekleşecek konserler ile bluesa doyacak.

Sayılarla Efes Pilsen Blues Festival

Bugüne kadar 74 grup ve 214 sanatçı sahne aldı. 18 yılda toplam 260 konser gerçekleşti. Bu konserlere 302 bin 591 müziksever geldi. İlk Efes Pilsen Blues Festival konserine 18 yaşındayken gidenler bugün tam 36 yaşında. Efes Pilsen Blues Festival 19.yılında tam 11 bin 042 kilometre yol yapacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.