Tukaş’a ‘World Star’ ödülü

Tukaş, "temiz kapaklı" sos ambalajlarıyla katıldığı "World Star" ambalaj yarışmasında Türkiye'ye ödül kazandırdı...

24.10.2008 - 11:13 | MediaCat

Tukaş, “temiz kapaklı” sos ambalajlarıyla katıldığı “World Star” ambalaj yarışmasında Türkiye’ye ödül kazandırdı.

Bu yıl Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town kentinde düzenlenen “World Star” yarışmasına Türkiye’den katılan ürünlerin, TSE’nin düzenlediği “Altın Ambalaj Yarışması”nda ödüle değer bulunan ürünler olduğu belirtilirken, Tukaş’ın bu yarışmaya “temiz kapak” teknolojisinin uygulandığı Tukaş Ketçap ve Tukaş Mayonez ürünleriyle katıldığı ifade edildi.

Tasarım, kullanım kolaylığı ve ambalaj yapısı başta olmak üzere birçok kriterin dikkate alındığı yarışmada “Tukaş Ketçap” ve “Tukaş Mayonez” ambalajları; uygulanan “temiz kapak” teknolojisinin yanı sıra “temiz kapak” sayesinde tüketicilere her defasında hijyenik ve keyifli bir kullanım olanağının sunulması, “temiz kapak” içerisinde kullanılan Lift’n PeelTM folyolar ile ürünün raf ömrü süresince ideal bir şekilde korunması, ilk kullanım öncesinde özel açma kulakçığı ile kolayca açılabilmesi, ergonomik şekliyle şişenin elde kolay tutulabilmesi ve rahatça sıkılabilmesi özellikleriyle ödüle layık görüldü.

Cape Town’da biraraya gelen WPO (Dünya Ambalaj Örgütü) yarışma jürisi tarafından ödüle değer görülen Tukaş’ın “temiz kapaklı” ketçap ve mayonez ürün ambalajları, Türkiye’ye ödül kazandıran ürünler arasında yer aldı. Sos kategorisinde tescillenen “temiz kapak” projesi ile sektöründe bir ilki gerçekleştiren Tukaş’ın ödülünü Mayıs 2009’da Meksika’nın Mexico City kentinde yapılacak törende alacağı belirtildi. Tukaş, aynı ödülü 2006 yılında “Tukaş Keşkül” ambalajı ile kazanmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.