MediaCat

Dünyanın en “kompakt” reklam ajansı

2022 doğumlu reklam ajansı KOMPAKT, mekân bağımsızlığını diorama ofisiyle duyuruyor.

Uzun yıllar global network ve bağımsız ajanslarda birlikte yaratıcı partner ve yönetici olarak görev yapan Burcu Günister ve Erşan Develier tarafından 2022 yılında kurulan mekân bağımsız reklam ajansı KOMPAKT, yaratıcılığın dört duvar arasına sıkıştırılmaması gerektiğini sembolik ajans binası dioramasıyla vurguluyor.

Kendisini dünyanın en kompakt ajansı olarak tanımlayan KOMPAKT’ın ofisinin eni 26, boyu 42, yüksekliği 30 santimetre. Diorama Sanatçısı Aybars Gürlü imzası taşıyan ofiste koltuklardan bilgisayarlara, buzdolabından meyvelere, kitaplardan sehpalara sayısız objenin yanı sıra Burcu Günister ve Erşan Develier’in üç boyutlu modelleri de yer alıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

KOMPAKT® (@kompakt.co)’in paylaştığı bir gönderi

Ajansın özündeki mekân bağımsız modelin hem iş hem de gezegenin geleceğini düşünen, sürdürülebilirliği önemseyen bir tarafı olduğunu ifade eden KOMPAKT Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Erşan Develier, yaratıcıları bir binanın içinde belli müşteriler ve belirsiz çalışma saatleriyle sınırlandırmak yerine herkesin dilediği yerde en verimli olacağı şekilde çalışmasını ve günlük operasyonlardan ziyade büyük etki beklentisi olan projelere odaklanmalarını sağladıklarını, bu sistemle markalara sürdürülebilir yaratıcılık sunduklarını söylüyor.

“Diğer yandan ortada bir ofis olmadığı için aydınlatma ve ısıtmaya harcanan enerji yok, ulaşım sebepli emisyon yok, gereksiz yazıcı ve kâğıt kullanımı yok. Yalnızca ajansımızın aydınlatması için iki adet kalem pil kullanıyoruz” diyen Develier, diorama ofisin malzemelerinin yaklaşık yüzde 80’inin geridönüştürülmüş veya yeniden kullanılan materyallerden oluştuğunu da ekliyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Aybars Gurlu (@smallgreyglobe)’in paylaştığı bir gönderi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.