MediaCat

Dünyada yükselişe geçen Pickleball Türkiye’de

SPX, ABD başta olmak üzere pek çok ülkede yükselişe geçen spor dalı Pickleball’un Türkiye’de yaygınlaşması amacıyla düzenlemeyi planladığı turnuvaları ilkini İstanbul’da gerçekleştirdi.

Tenis, masa tenisi ve badminton karması olarak görülen ve ABD başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında gösterdiği yükseliş trendi ile dikkatleri üzerine çeken Pickleball, Türkiye’de yaygınlaşıyor. 70 ülkede resmi federasyonu bulunan, ulusal ve uluslararası yüzlerce organizasyonda sporcuları bir araya getiren bu spor dalı, her yaşa ve cinsiyete hitap etmesi ile öne çıkıyor. Sporun Türkiye’de yaygınlaşmasını destekleyen SPX ise bu kapsamda yerel, ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenlemeyi hedefliyor.

Türkiye’nin ilk Pickleball turnuvası

SPX ev sahipliğinde İstanbul’da Watergarden AVM’de düzenlenen Türkiye’nin ilk Pickleball turnuvasının açılış maçı 7 Haziran’da gerçekleşti. Ünlü sporcuların da yer aldığı bu gösteri maçında Milli Tenisçi İpek Şenoğlu Turna ve kızı Miray Su Turna büyük ilgiyle izlendi.

SPX CEO’su Barış Andırınlı, 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşen turnuva ve SPX’in Pickleball özelinde hedeflerinde dair şunları söyledi: “SPX olarak, tenis alanındaki liderliğimiz ve network’ümüz ile Pickleball’un Türkiye’de gelişimine öncülük edeceğiz. Alanında uzman kadrolarımızı ve benzer vizyon taşıyan kurum ve kuruluşları da bu amacımıza ortak edeceğiz. Kuracağımız işbirlikleri sayesinde Türkiye’yi uluslararası arenada Pickleball’ın önemli bir üssü haline getirmeyi hedefliyoruz. İşbirliği içinde olduğumuz 100’den fazla tenis kulübünün Pickleball sahaları kurması için destek olacağız. Sporu kulüp çerçevesinde büyütmek ve sporcuların gerekli şekilde yönlendirilmeleri konusunda da ön ayak olmayı amaçlıyoruz. Gerek kulüplere malzeme sponsoru olacak gerekse kulüplerin Pickleball antrenörleri yetiştirmeleri konusunda destek olacağız. Böylelikle kulüp takımları oluşturulmasını da sağlamayı hedefliyoruz. Bu gibi turnuvalarımıza da hız kesmeden devam edecek ve sporseverleri birçok yeni organizasyonla bir araya getireceğiz.”

SPX CEO'su Barış Andırın SPX CEO'su Barış Andırın

Pickleball ile dünya çapında sporcular yetiştirmeyi ve Türkiye’yi öncü ülkeler arasına sokmayı hedeflediklerini belirten Andırın, sözlerine şu şekilde devam etti: “Öncelikle Pickleball oyun alanlarının sayısını artırmayı, sporcuların da kaliteli Pickleball ekipmanlarına rahat ulaşımını sağlamak adına elimizden geleni yapacağız. Böylelikle her yaştan ve her seviyeden insanın daha fazla spor yapmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.