Dünya Kupası aile içi şiddeti artırıyor

İngiltere'de ulaşılan sonuçlar mağlubiyetlerin aile içi şiddeti artırdığını gösteriyor.

26.06.2014 - 11:30 | Alev Kaynak

Dünya Kupası aile içi şiddeti artırıyor

İngiltere‘de gösterime giren bir kamu spotu, İngiltere’nin Dünya Kupası‘ndaki performansı ve aile içi şiddet arasındaki paralel bağlantıyı kurarak izleyenlerin tüylerini diken diken ediyor. University of Lancaster’da sürdürülen bir çalışmadan aldığı ilhamla, Tender Education and Arts derneği aşağıdaki video’yu hazırlamış.

İstatistiklere göre, İngiltere Milli Futbol Takımı’nı 2002, 2006 ve 2010 yıllarındaki mağlubiyetleri aile içi şiddette yüzde 38’lik bir artışa neden olmuş. Bir başta şaşırtıcı gerçekse, takım başarılı bir oyun sergilediğinde bile artış yüzde 26’yı bulmuş. The Guardian‘da yayınlanan bir habere göreyse, İngiliz polisi 2014 kupasından önce kadınlara ve erkeklere şiddet konusunda dikkatli olmalarını telkin eden uyarılarda bulunmuş. Aşağıdaki görüntülerde izleyeceğiniz, İngiltere Milli Futbol Takımı‘nın maçını izlerken dua eden ancak sonucun zaferle sonuçlanmamasıyla hayal kırıklığına uğrayan bir kadın…

Kampanyanın başlığı ise #StandUpWorldCup.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.