Dove, özgüven hareketi için yola çıktı

Marka Türkiye'de 10-17 yaş arasındaki kızların özgüven ve güzellik algılarını akademik bir araştırmayla inceledi.

10.10.2017 - 17:29 | Tuğba Özögretmen

Dove özgüven hareketi için yola çıktı

Dünyada 2004 yılından bu yana yürütülen Dove Özgüven Projesi bu yıl Türkiye’de üçüncü kez; Dove, Toplum Gönülleri Vakfı ve Dr. Özgür Bolat’ın işbirliğinde, çok daha detaylı bir harekete dönüşerek devam ediyor. Projenin ve “Özgüven Hareketi” adı verilen değişim hareketinin başlangıç noktasını ise Dove 2017 Kızlarda Güzellik ve Özgüven Araştırması oluşturuyor. Sonuçları bugün, düzenlenen bir basın toplantısında paylaşılan araştırma; hem globalde hem de Türkiye’de ortaya koyduğu tablo itibarıyla etkileyici.

Globalde 14 ülkeden 10-17 yaş aralığında 5 binin üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, dünya genelindeki kızların yarısından fazlasının (yüzde 54), Türkiye’dekilerin ise yüzde 50’sinin fiziksel özgüveni yüksek değil. Unilever Kişisel Bakım Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu’nun ifadesiyle, proje kapsamında Türkiye’de 2020 yılına kadar 500 bin gence ulaşılması hedefleniyor. Projenin odağını ise, “ergenlik dönemindeki gençlere, kendilerine güvenmeleri, kendilerini oldukları gibi sevmeleri, dayatılan güzellik kalıplarındansa kendi yeteneklerine, becerilerine ve kişiliklerine odaklanarak özgüven inşa etmeleri” yönünde verilen eğitimler oluşturuyor. İlk kısmı Dr. Özgür Bolat’ın eğitimleri ile başlayan projenin ikinci kısmı Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın kasım ayında başlayacak eğitimleriyle devam edecek.

Araştırmanın sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Dove özgüven hareketi için yola çıktı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.