Doğuş Grubu Hürriyet’e talip oldu

Doğan Grubu Hürriyet'in satışı veya ortaklık konusunda opsiyonları değerlendiriyor.

22.10.2014 - 21:37 | Ali Kuru

Aydın Doğan

Wall Street Journal Türkiye’de bugün akşam saatlerinde yayınlanan bir habere göre Doğan Grubu bir süredir Hürriyet‘in satışı konusunda olası alıcılarla görüşüyor. Doğan Grubu’nun görüştüğü iddia edilen bu gruplar arasında Doğuş Grubu‘nun da adı geçiyor. Doğan Grubu’na yakın kaynaklara dayandırılan haberde görüşmelerin henüz başlangıç aşamalarında olduğu belirtiliyor.

Wall Street Journal Türkiye’ye konuşan Hürriyet Gazetesi Mali Kontrol ve Yatırımcı İlişkileri Müdürü İnci Tarı bilgisi dâhilinde böyle bir görüşme olmadığını ifade ederek; “Böyle bir görüşme olsa biz zaten gerekli açıklamayı yapardık. Bize böyle bir bilgi gelmedi. Dolayısıyla bunlar bizim için dedikodu mahiyetinde” dedi. Doğuş Grubu’ndan ise henüz konuyu yalanlayan ya da doğrulayan bir açıklama henüz yayınlanmadı.

Haberin ardından Doğan Grubu şirket hisseleri bugün borsada hızla yükseldi. Doğan Holding hisseleri yüzde 17 ile borsanın en çok kazandıran hisse senedi oldu. Ayrıca Hürriyet Gazetesi yüzde 12,3, Doğan Gazetecilik ise yüzde 6,7 yükseldi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.