MediaCat

Doğan Holding’ten Hürriyet’in satışına ilişkin açıklama

Doğan Grubu, Hürriyet’in satışına yönelik söylentileri KAP’a yaptığı açıklama ile yalanladı.

Doğan Holding’ten Hürriyet’in satışına ilişkin açıklama

Wall Street Journal Türkiye’de bugün akşam saatlerinde yayınlanan bir haberde Doğan Grubu’nun bir süredir Hürriyet’in satışı konusunda olası alıcılarla görüştüğü ve bu alıcılar arasında Doğuş Grubu‘nun da adı geçtiği belirtiliyordu. Saat 22.45’te Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na (KAP) bir özel durum açıklaması gönderen Doğan Grubu, haberi yalanladı.

Doğan Holding tarafından KAP’a gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün (22.10.2014) Borsa İstanbul A.Ş.’de 2’nci seansın kapanışını müteakip bir İnternet Sitesi’nde (Wall Street Journal – Türkiye), doğrudan bağlı ortaklığımız Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’nin “satışı veya ortaklık konusunda opsiyonların değerlendirilme kararı alındığı ve olası alıcılarla görüşüldüğü” şeklinde yanlış bir haber yer aldığı görülmüştür. Söz konusu haber hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konuda kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek özel bir durum bulunmamaktadır. Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 “Özel Durumlar Tebliği”nin 9’uncu maddesine istinaden yapılmaktadır.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.