MediaCat

Microsoft Nokia’ya veda ediyor

Marka, akıllı cihazlarında sadece Lumia ismini kullanacak.

Microsoft Nokia’ya veda ediyor

Microsoft‘un gelecekte Nokia markası yerine sadece Lumia‘yı kullanmaya niyetli olduğu bir süredir biliniyordu. Dün ortaya çıkan haberler bu söylentilerin gerçek olduğunu ortaya koyuyor. The Verge’in haberinde Lumia isminin Nokia’nın yerini alacağı ve değişikliğin Fransa’dan başlayarak önümüzdeki haftalarda tüm küresele taşınacağı ifade ediliyor.

Habere göre Microsoft’un yeni nesil akıllı cihazları bundan böyle pazara “Microsoft Lumia” ismiyle sürülecek. The Verge, Nokia’nın resmi sitesi Nokia.com’un Microsoft’un mobil ürünlerini tanıttığı yeni internet sitesine taşınmış olmasını ve markanın sosyal medya hesaplarında gerçekleştirilen isim değişikliklerini bu gelişmenin işaretçileri olarak sıralıyor.

Gelişmeyi resmi kaynaklardan da doğruladığını belirten The Verge, Nokia’nın ayrı bir şirket olarak varlığını sürdüreceğini belirtiyor. Habere göre Nokia önümüzdeki dönemde haritalama servisi ve ağ altyapısı geliştirmelerine odaklanacak.

Kaynak: The Verge

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.