MediaCat

Doğan Holding ve GAMA Recycle’dan ortaklık

Doğan Holding, geridönüşüm şirketi GAMA Recycle’a yüzde 70 hisse payıyla ortak oluyor.

Doğan Holding, bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. aracılığıyla Türkiye’nin önde gelen geridönüşüm şirketlerinden GAMA Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş.’ye yüzde 70 hisse payıyla ortak oluyor. Şartlar üzerinde anlaşmaya varan iki şirket arasında hisse devri için resmi işlemler de başlatılmış durumda.

Doğan Holding’in katma değerli alanlara ve geleceğin işlerine yatırım yapmaya devam ederken portföyünü sorumlu yatırım anlayışı ile dönüştürmeye devam ettiğinin altını çizen Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş, ortaklığı, “Sorumlu yatırım holdingi perspektifiyle daha iyi bir dünya için sürdürülebilir iş modellerine yatırımı önemli buluyoruz. 2018 yılından beri yürüttüğümüz dönüşüm ve büyüme stratejimiz doğrultusunda makro trendlere uygun, ülkemizin gelişim alanları ile uyumlu ve rekabet avantajımızın güçlü olacağı alanlara yatırıma devam ediyoruz. Sorumlu yatırım holdingi perspektifiyle daha iyi bir dünya için sürdürülebilir iş modellerine yatırımı önemli buluyoruz. Aldığımız her yatırım kararının sadece kendi alanıyla sınırlı kalmadığını da biliyoruz. Bu bağlamda Türkiye’nin lider geridönüşüm şirketlerinden biri olan GAMA’ya ve sektörün geleceğine inanarak yaptığımız yatırımı çok değerli buluyor, başlattığımız bu ortaklıktan büyük heyecan duyuyoruz. GAMA’nın yerel ve global markalarla ilişkilerini ve inovasyon odaklı çalışmalarını güçlendirerek artırması için yatırım yapmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki GAMA uluslararası alanda da büyüyerek ülkemize ve sanayimize daha da güçlü bir şekilde değer katmaya devam edecek” sözleriyle değerlendirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.