MediaCat

Prime Video’da reklamlı dönem

Prime Video aboneleri 29 Ocak itibarıyla platformda reklam görüntülemeye başlayacak.

Amazon, salı günü Prime Video abonelerine 29 Ocak’tan itibaren platform üzerinden tükettikleri içeriklerde reklamlarla karşılaşacaklarını bildiren bir e-posta gönderdi. Buna göre, reklamsız deneyimi sürdürmek isteyen abonelerin, halihazırda ödedikleri yıllık 139 dolara ek olarak ayda 3 dolar fark ödemeleri gerekecek.

Prime Video, ABD’deki en büyük beş streaming servisi arasından reklamsız kalmayı başaran son platformdu. Şirket, karara ilişkin açıklamasında, “Reklamlar sayesinde ilgi çekici içeriklere yatırım yapmaya ve bu yatırımı uzun süre boyunca artırmaya devam edebileceğiz” ifadelerini kullandı.

Prime Video’nun bu hamlesi, 2021’de reklam destekli abonelik modelini başlatan Max ve Paramount+ ile aynı adımı 2022’nin sonlarında atan Netflix ve Disney+’ın ardından geldi.

Streaming servisleri ilk zamanlarda sinema ve TV yapımlarının abonelik modeliyle gelişebileceği, kullanıcılara düşük bir aylık ücret karşılığında reklamsız premium içerik sunulabileceği vizyonunu taşıyordu. Reklamsız abonelik modelinde bir streaming servisinin izleyicisi müşterisiydi ve premium içerikleri görmek için şirkete fon sağlıyordu. Reklam destekli model ise bir bağlamda müşterinin ürüne dönüşmesi anlamına geliyor zira Amazon, abonelerinin neleri satın almaktan hoşlandığına dair pek çok veriyi de elinde bulundurduğundan reklamverenlerin yoğun ilgisiyle karşılaşması olası.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.