MediaCat

Disney toplam abone sayısında Netflix’i geçti

Disney’e bağlı akış platformlarının toplam abone sayısı ilk kez Netflix’in önüne geçti.

Disney toplam abone sayısında Netflix’i geçti

Disney’e bağlı akış platformları (Disney+, Hotstar, Hulu ve ESPN+) 221 milyon aboneye ulaşarak toplam abone sayısında Netflix’i geride bıraktı. Son çeyrekte yaklaşık 1 milyon abone kaybeden Netflix’in abone sayısı 220 milyona gerilemişti.

Disney CEO’su Bob Chapek konuya dair açıklamasında, “Tema parklarımızın olağanüstü performansına güç veren ekiplerimiz, spor müsabakalarını canlı takip eden izleyicilerin sayısındaki artış ve akış platformlarımızın abone tabanındaki büyümeyle birlikte harika bir 3 ay geçirdik” ifadelerini kullandı.

Pandemi döneminin Disney gibi yayın hizmetlerine fayda sağladığı şüphesiz ancak sosyal kısıtlamaların ortadan kalkması da yeni müşteriler çekmesine engel teşkil etmiyor gibi görünüyor. Şirketin Netflix rakibi platformu Disney+ son çeyrekte tahminlerin üzerinde performans sergileyerek 14,4 milyon yeni aboneyi bünyesine katmıştı. PP Foresight analisti Paolo Pescatore, Disney’in büyümek için Netflix’ten daha fazla alana sahip olduğunu söyleyerek mevcut dönemi “akış savaşlarında önemli bir an” olarak nitelendirdi.

Şirket ayrıca Aralık ayında Disney+ için 7,99 dolar üzerinden ücretlendirilecek reklam destekli yeni bir abonelik seçeneği başlatacağını, reklamsız aboneliğin ücretini ise ayda 10,99 dolar olarak güncelleyeceğini duyurdu. Reklamlı seçenek için Türkiye’deki kullanıcılardan talep edilecek ücret ise henüz belirsiz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.