MediaCat

Discovery Türkiye’de üst düzey atama

DMAX ve TLC Genel Yayın Yönetmeni olarak görev alacak isim belli oldu.

Discovery Türkiye’de üst düzey atama

Discovery Rusya Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü Grigory Lavrov, Discovery’nin Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal eğlence kanalları DMAX ve TLC’nin genel yayın yönetmenliğine atandı. Lavrov, yeni görevinin yanı sıra Rusya’daki görevlerini de sürdürecek.

Grigory Lavrov’u Türkiye’deki görevi kapsamında; Kıdemli Pazarlama Müdürü Bade Baysal, Araştırma Müdürü Hande Çağdaş ve Program Müdürü Seda Korkut raporlayacak. Discovery Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Kamu İnce ve Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Birgül Öztürk görevlerine devam edecek.

Discovery Türkiye ekibinin bir parçası olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Grigory Lavrov, “Türkiye’de medya çok büyük bir sektör ve çok çeşitli fırsatlar sunuyor. Kanal ekibimizin senelerdir yürüttüğü kümülatif çalışmalar, DMAX ve TLC’yi Türkiye’nin önde gelen ulusal eğlence kanalları haline getirdi. Önümüzdeki yıllarda da izleyicilerimize kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri hikâyeler ve karakterler sunmaya devam edeceğiz. Halihazırdaki güçlü konumumuzun daha ileri taşınması görevinin bana teklif edilmesinden onur duydum” dedi.

Discovery Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Kamu İnce ise “2020 gibi bir zor senede başarı gösterip gelirlerimizde ve reytinglerimizde gözle görülür bir artış yakaladık. Grigory Lavrov daha önce başka ülkelerde Discovery kanallarını bir numaraya taşıdı. Lavrov’un tecrübelerinden yararlanıp, yakaladığımız başarıyı 2021’de de sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

2003 – 2011 yılları arasında Afisha ve MAXIM dergilerinde marka müdürü olarak görev alan Lavrov, 2011 yılında Discovery Grubu’nda pazarlama müdürü olarak çalışmaya başladı. 2012’de terfi ederek kanal direktörü pozisyonuna atanan Lavrov, 2015 yılında ise Discovery Grubu Kuzey Doğu Avrupa Bölgesi Kıdemli Kanal Direktörü pozisyonuna atandı. 2016 yılının ilkbahar aylarında Media Alliance isimli, Rusya-Discovery ortak girişimi olan şirkete CEO olarak atanarak Discovery Rusya Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü pozisyonunu üstlenen Lavrov, PwC işbirliğiyle Odgers Berndtson ve Kommersant firmaları tarafından hazırlanan en etkili Rus yöneticiler listelerinde yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.