Dilan Bozyel ve Tutya Yılmaz’dan kız çocuklarına destek

İkili Disney'in "Hayallerini Yaşa Prenses" projesi için bir araya geldi.

17.08.2017 - 15:47 | MediaCat

Dilan Bozyel ve Tutya Yılmaz'dan kız çocuklarına destek

Disney tarafından kız çocukları için toplamda 1 milyon dolar bağışlanması ve kız çocuklarına ilham verilmesi amacı ile başlatılan “Hayallerini Yaşa Prenses” adlı fotoğraf projesi kapsamında 15 ülkeden 19 kadın fotoğrafçı, kendi ülkelerinde hayallerinin peşinden giden kız çocuklarının ve genç kadınların fotoğraflarını çekiyor.

Disney’in faaliyet gösterdiği 43 ülkede hayata geçirilen global proje ile dünyanın dört bir yanındaki kız çocukları büyük hayaller kurmaya ve hayallerinin peşinden gitmeye teşvik ediliyor.  Fotoğraflarıyla projede Türkiye’yi temsil eden isim  Dilan Bozyel. Temmuz ayında MediaCat’te Yaratıcılığın İzinde serisinde ağırladığımız Bozyel’in proje kapsamında fotoğraflarını çektiği isim ise 2016 Yaz Olimpiyatları’na katılarak Türkiye’den Olimpiyat Oyunları’na katılan en genç jimnastikçi unvanına sahip olan jimnastikçi Tutya Yılmaz.

Birleşmiş Milletler kürsüsüne çıkan en genç konuşmacıdan, Afganistan’ın ilk kadın bisiklet takımına ve Çin’in altın madalyalı Paralimpik sporcusuna kadar ilham verici birçok hikâyenin fotoğraf karelerinde buluştuğu proje ile kız çocuklarının eğitimine destek veren Birleşmiş Milletler Vakfı’nın Girl Up fonuna kaynak sağlanması amaçlanıyor. Çekilen fotoğraflar, Disney’in sosyal medya hesaplarında yer alacak.