Dijital Pazarlama İletişimi Platformu göreve başladı

Dört sektör derneğinin işbirliğiyle kurulan DPİP ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

20.01.2021 - 16:58 | MediaCat

Dijital Pazarlama İletişimi Platformu göreve başladı

Sektör dernekleri Reklamverenler Derneği (RVD), Reklamcılar Derneği (RD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB Türkiye) ve Mobil Mecralar Araştırma Pazarlama ve Reklamcılık Derneği’nin (MMA) bir araya gelerek; dijital pazarlama iletişiminde yaşanan teknolojik gelişmeler ve hızlı değişimler, bu alanın sağlıklı gelişimi, güvenli internet ortamının tesisi ve çözüm odaklı işbirliğinin sağlanması amacıyla kurdukları Dijital Pazarlama İletişimi Platformu (DPİP) 14 Ocak’ta gerçekleşen ilk yönetim kurulu toplantısıyla çalışmalarına başladı.

DPİP’in ilk yönetim kurulu toplantısında platform başkanlığına RVD ve MMA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, başkan yardımcılığı görevlerine ise RD Başkanı Volkan İkiler ve IAB Türkiye Başkanı Ayşen Akalın seçildi. Platformun yönetim kurulunda iki yıl süresince görev yapacak diğer üyeler ise şöyle:

 • Alkan Eraltan (RVD)
 • Murat Göllü (RVD)
 • Dilhan Kolko Yıldız (RVD)
 • Banun Erkıran (RD)
 • Cüneyt Devrim (RD)
 • Çiçek Kayoğlu (RD)
 • Neslihan Olcay (IAB)
 • Burak Ertaş (IAB)
 • Ömür Erdem Çelik (IAB)
 • Erdem Tolon (MMA)
 • Didem Namver (MMA)
 • Melis Ertem (MMA)

Platformda dört derneğin hukuk temsilcileri ve Reklam Özdenetim Kurulu Koordinatörü Ulya Duran’ın katılımıyla oluşturulmuş bir danışma kurulu da görev yapacak.

DPİP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, platformun çalışma alanlarının ve amaçlarının reklamda sahtecilik, marka güvenliği ve yurtdışındaki benzer oluşumlarla işbirliği yaparak çözüm üretmek ve ekosistemi sürdürülebilir ve kontrollü bir şekilde büyütmek olacağını belirtti. Pura, Hayallerimizden biri olan ve dijital mecra için dört derneğin bir araya gelerek kurduğu ilk ve tek oluşum olan Dijital Pazarlama İletişimi Platformu’nun çalışmalarına hızla başlayacak olması sektörümüz dına çok önemli bir gelişmedir. Biz bugün ajanslar, reklamverenler ve diğer mecralarla hızlı ve anlık iletişim içinde olabilecek bir yönetim sistemi kurmayı tercih ettik. Bu yapı aynı zamanda karar vericiler ve kanun yapıcılarla birebir iletişimde olacak, dünyadaki tüm gelişmelerin takipçisi ve ülkemize bilgi akışının sağlayıcısı konumunda hareket edecek. Dünya Reklamverenler Federasyonu’nun inisiyatifiyle dijital reklamcılığın sağlıklı gelişimi için kurulan Global Alliance For Responsible Media (GARM) ittifakının, Reklamverenler Derneği olarak ilk günden itibaren fiilen destekçisiyiz ve buradaki çalışmaları bundan böyle platform olarak takip edeceğiz” dedi.

GARM’ın belirlediği üç çalışma prensibi olan ortak, evrensel güvenlik standartları ve önlemler oluşturmak, endüstride ortak marka güvenliği araçlarının geliştirilmesi ve yaratılması ve karşılıklı hesap verme ve bağımsız doğrulama prensiplerini de aktaran Pura, söz konusu prensiplerin DPİP’in çalışmalarına entegre edileceğini belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.