MediaCat

Digital Age Tech Summit yarın başlıyor

Online olarak gerçekleşecek etkinlikte, farklı temalar altında geleceğe yön verecek teknoloji trendleri masaya yatırılacak.

Digital Age Tech Summit yarın başlıyor

Garanti BBVA ana sponsorluğunda düzenlenen Digital Age Tech Summit (DATS) 2022, yarın katılımcılarıyla online olarak buluşmaya hazırlanıyor.

14’üncü kez düzenlenen etkinlikte bu yıl teknolojik iradeden data’nın anlamlandırılmasına, oyun-ticaret-yaşam üçgeninde yükselen metaverse ve sanal evrenlerden dijital sürdürülebilirliğe kadar farklı temalarla yarına yön verecek teknoloji trendleri ele alınacak.

10 yılı aşkın süredir Second Life ve benzeri online medya platformlarındaki “insan”ı inceleyen dijital antropolojist Prof. Tom Boellstorff, DATS izleyicisine Second Life’tan, oyunun içerisinden seslenecek. Prof. Dr. Aylin Seçkin ise NFT, sanat ve ekonomi üçgeninde ortaya çıkan fırsatları ve bunun yaratıcı süreçler üzerindeki etkisini masaya yatıracak. Gerçeğin ve sanalın birleştiği noktada pazarlama iletişimini nelerin beklediğini ise NFT pazaryeri altyapı platformu Mojito’nun kurucusu Amanda Cassatt paylaşacak.

Yaşamın tüm bileşenleri ile online ortama taşındığı günümüzde etkin siber güvenlik stratejilerinin önemi tartışmasız olarak artmış durumda. SabancıDx Siber Güvenlik Grup Müdürü Nurettin Erginöz bu konuyu ele almak üzere DATS sahnesinde olacak. Nakitsiz bir gelecek, kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir ve yalın finansal çözümler ise Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Murat Çağrı Süzer ‘in gündeme taşıyacağı konular olacak.

Hızlı bir dönüşümden geçen pazarlama iletişiminin geleceğini ise DATS sahnesinde MasterCard CMO’su Raja Rajamannar tartışmaya açacak.

Sürdürülebilir bir geleceğin izinde

Anında teslimat uygulamalarının kentlerde yarattığı dönüşümü kentsel tasarım uzmanı Greg Lindsay ve marka danışmanı Lev Kushner’in masaya yatıracağı etkinlikte yaşam alanları tasarlamak üzerine yine bir uzman, mimar Melike Altınışık, çok disiplinli mimarlık anlayışını DATS izleyicisine aktaracak. Yaşam alanlarını ve doğayı odağına alan bir sosyal sorumluluk projesi olan “Dünya’nın Kara Kutusu”na dair her şeyi ise The Glue Society kurucusu Jonathan Kneebone anlatacak.

Etkinlikte ele alınacak konulardan biri de sağlık ekosistemi olacak. Sağlık teknolojilerinin geleceğini, Roche Türkiye İletişim Lideri Nur Kaya, Roche İlaç Türkiye İş Çeviklik Dijital ve Müşteri Deneyimi Lideri Gizem Kedici Özbayraç ve Roche Diagnostik Türkiye, Sağlık Çözümleri Geliştirme Direktörü Doğutan Ülgen tartışacak.

Finansal sağlıktan ekolojik sağlığa giden yolda yeni teknolojilerin ve veri kullanımının etkisini ve geleceğini ise tüm hatlarıyla Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu paylaşacak.

Digital Age Tech Summit 2022 hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve etkinlikte yerinizi ayırtmak için digitalagesummit.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.