MediaCat

Dezenformasyonla savaşan yalanlar müzesi

Animal Político’nun hedefi dezenformasyon hakkında farkındalığı artırmak.

Dezenformasyonla savaşan yalanlar müzesi

Yapay zekâ üretimi görsellerin desteğiyle yalan haberlerin gücü her geçen gün artıyor. Sunduğu The Hound aracıyla insanların sosyal medyada rastladıkları haberlerin doğruluğunu teyit etmelerine olanak sağlayan Meksikalı bağımsız yayın kuruluşu Animal Político, dezenformasyon ve yalan haberlerin etkilerine yalanların sergilendiği dijital müzeyle dikkat çekiyor.

McCann Meksika ve Weber Shandwick ile işbirliği yapan platformun açtığı Dünya Yalanlar Müzesi museodelamentira.org adresinde yer alıyor. Dezenformasyona savaş açan müzede sosyal medyada yayılan yalan haberler, yapay zekâ araçlarından faydalanan sanatçıların görselleştirmeleriyle sergileniyor.

Müşterilerinin hedef kitleleriyle önemli bağlantılar kurmalarını sağlayacak girişimler geliştirdiklerini söyleyen Weber Shandwick Meksika Kreatif Başkan Yardımcısı Rodrigo Tarquino, “Dünya Yalan Müzesi bunu öngörüyor ve çağımızın en büyük zorluklarından birini ele alıyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.