Dekatlon Buzz’ın çoğunluk hisseleri satıldı

Ajansın çoğunluk hisseleri uluslararası pazarlama grubu Altavia tarafından satın alındı.

12.01.2017 - 17:45 | MediaCat

yeni müşteri

Şubat 2010’da kurulan ve Samet Ensar Sarı ile Vadi Efe ortaklığında, 40 kişilik bir ekiple hizmet veren Dekatlon Buzz, perakende ve pazarlama iletişimi sektörüne odaklı çalışan uluslararası şirketler grubu Altavia tarafından satın alındı.

Dijital dünyaya yönelik pazarlama çözümleri sunan ve müşteri portföyünde Nestlé, Türk Telekom, LC Waikiki, Türk Hava Yolları, Bayer, İpragaz, Eczacıbaşı Topluluğu, Garanti Bankası, Rixos Hotels, Cargill, Fibabanka, Tahincioğlu, Stanley Black & Decker ve Çırağan Palace Kempinski gibi markaları barındıran Dekatlon Buzz’ın yöneticileri Vadi Efe ve Samer Ensar Sarı ortaklıkla ilgili şu açıklamayı yaptılar:

“Yaratıcı endüstri düzenli bir devinim halinde ve biz dijital dünyaya doğmuş bir şirketiz. Bu ortaklıkla birlikte Altavia grubunun küresel ağı ve bilgi birikiminden faydalanma ve iş ortaklarımız için bütünleşik bakış açısıyla hizmet verme imkânımız olacak. Grubun geleceği için katma değer yaratmayı ve iş ortaklarımıza inovatif bir bakış açısıyla hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

Dekatlon Buzz'ın çoğunluk hisseleri satıldı

Altavia Europe CEO’su Didier DeJaeger’in “Dekatlon, Altavia’nin Türkiye pazarında sunduğu hizmetler açısından önemli bir katma değer yaratacak. Birlikte fark yaratacak ve 360° hizmetler sunan bir ajans modeli oluşturuyoruz, bu yeni oluşum perakende sektörüne katma değer yaratacak ve DNA’sında dijital teknolojiler ve inovasyon bulunacak” diyerek görüş bildirdiği satınalma 2016 senesinde Fransa, İngiltere, Belçika, İtalya ve Kanada gibi ülkelerde de dijital merkezli farklı şirket ortaklıklarını hayata geçiren ve aralık ayında İstanbul’da senenin son satınalma sözleşmelerine imza atan Altavia’nın MOVE2020 (MOVE: Make Our Vision Effective) büyüme planları ve küresel vizyonuyla örtüşüyor.

Anlaşmaya göre Altavia, Dekatlon Buzz’ın hisselerinin çoğunluk oranına sahip oldu. Öte yandan, Dekatlon Buzz yöneticileri ajanstaki mevcut görevlerine devam edecek; buna ek olarak Altavia Türkiye’nin yönetim kadrosuna dahil olarak şirketin küresel yönetiminde dijital iş geliştirme yapılanmasının bir parçası olacaklar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.