Değişmeyen bir hayatın tehlikeleri

Triggers (Değişim Çarkı) raflarda.

03.05.2016 - 15:39 | MediaCat

Değişmeyen bir hayatın tehlikeleri

Mojo ve İş Dünyasında Zirveye Giden Yol kitaplarından tanıdığımız, dünyaca ünlü yönetici koçu Marshall Goldsmith, Mark Reiter’la birlikte kaleme aldığı yeni kitabında son derece basit görünmesine rağmen uygulaması o denli zor olan bir alana davet ediyor okuru: Yetişkinlik döneminde davranış değişikliği.

Goldsmith’in açtığı alana verilecek ilk tepki “Hayatımdan memnunum, davranışlarımı değiştirmek zorunda mıyım?” olabilir. Elbette hayır. Ancak kendisiyle en barışık insanın hayatında bile, yakından bakılırsa, bir huzursuzluk izi, bir çatışma noktası görmek yüksek ihtimaldir. Çünkü yaptığımız tüm planlara ve koyduğumuz hedeflere rağmen, bizi hatalara sürükleyen ve pişmanlık duygusuyla tanışmamıza yol açan pek çok çevresel ve içsel tetikleyiciyle yan yana yaşıyoruz.

Elinizden geleni yaptınız mı?

Goldsmith ve Reiter, kitap boyunca söz konusu tetikleyici unsurları ve ardındaki dinamikleri birer birer ortaya çıkarıyor. Goldsmith, dünyadaki en başarılı CEO’larla ve iş dünyasından isimlerle yaptığı kişisel çalışmalardan edindiği birikimi paylaştığı Triggers‘ta her gün uygulanabilecek alıştırmalar sunuyor. İstediğimiz şey ister sigarayı bırakmak ister kilo vermek ister ailemize daha fazla vakit ayırmak ister işyerinde daha yapıcı davranmak olsun; izlenecek yol aynı: Kendimize her gün “Elimden geleni yaptım mı?” diye sorarak, atalete ve hayallere kapılmadan somut adımlar atmak ve oluşan pozitif değişikliği kalıcı kılmak için çaba göstermeye devam etmek.

Triggers’ı okurken sık sık “Ben bunları zaten biliyorum” diyeceksiniz. Ancak kitabın işaret ettiği ikilem de bu zaten: Bilmek, yapmak anlamına gelmiyor ve Goldsmith, halihazırda yaptıklarımızla yapmış olmayı arzu ettiklerimiz arasındaki boşluğu dolduruyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.