MediaCat

TRT Ev Sineması başlıyor

Projenin ilk filmi 5 Mayıs Perşembe günü TRT ekranlarında.

TRT Ev Sineması başlıyor

TRT’nin Türk sinemasına ve televizyon sektörüne yeni hikâyeler kazandırmak ve genç sinemacıların özgün projelerine görünürlük sağlamak amacıyla temellerini 2014 yılında attığı projesi TRT Ev Filmleri projesi kapsamında hayat bulan TRT Ev Sineması 5 Mayıs Perşembe itibarıyla her Perşembe saat 20:00’de izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İki yıl önce projeye başvuran 864 senaryo arasından sayıyı önce 599’a ve nihayet 33’e düşüren TRT, sektör profesyonellerinin yanı sıra farklı mesleklerden ve yaşlardan insanların da çalışmalarının bulunduğu 33 senaryoyu 5 Mayıs itibarıyla yayınlanmak üzere filmleştirdi.

İlhan Şeşen, İpek Tuzcuoğlu, İsmail Hacıoğlu, Gürkan Uygun, Tayanç Ayaydın, Görkem Yeltan, Osman Sonant, Bestemsu Özdemir, Orhan Kılıç ve Çiğdem Batur gibi tanınmış ismin yanı sıra yeni yüzlerin de rol aldığı filmlerin ilki Adana’da yaşayan grafiker ve internet tasarımcısı Ramazan Ekmekçi’nin senaryosunu yazdığı “Saruhan – İhanet Yarası” olarak belirlendi.

Yönetmenliğini 35. İstanbul Film Festivali’nde Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü’nü kazanan Çırak filminin yönetmeni Emre Konuk’un üstlendiği filmde İlker Kızmaz, Ahmet Mümtaz Taylan, Yurdaer Okur, Sinan Tuzcu, Hakan Kurtaş, Sümeyra Koç ve Oya Akar gibi oyuncular rol alıyor.

KÜNYE
Reklamveren: TRT
Reklam Ajansı: Lots İstanbul
Ajans Baskani: Ümit Demirbağ
Müşteri İliskileri: Beste Kıran
Kreatif Direktör: Rauf Olcay
Yaratıcı Ekip: Tekin Yücel, Aynur Sinan, Levent Kaya, Gökçe Dereli, Güray Halıcıoğlu
Prodüksiyon: Punctum CP & FC Istanbul
Yönetmen: Olgu Demir
Yapımcı: Seyhan Kaya
Görüntü Yönetmeni: Andaç Şahan
Sanat Yönetmeni: Sırma Bradley
Müzik: Opus Audio
Post Prodüksiyon: Otomat
PR Ajansı: Tribeca İletişim+Danışmanlık

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.