MediaCat

DDB yeni marka yolculuğunda

DDB yeni marka konumlandırması “Unexpected Works”ün lansmanını hiç beklenmedik bir yerde gerçekleştirdi.

DDB yeni marka yolculuğunda

Dünyanın önde gelen reklam ve pazarlama ağları arasında yer alan DDB, yeni marka konumlandırması “Unexpected Works”ün lansmanını sıradışı bir yerde, Yeni Zelanda’da yalnızca 100 kişi ve 40 bin koyuna ev sahipliği yapan Garston adlı köyde gerçekleştirdi. Lansman kapsamında DDB’nin yeni görsel kimliği insan gözünden uzak bir arazide, unexpectedworks.com mesajlı reklam panolarında paylaşıldı ve panolar aracılığıyla herkes DDB’nin ana sayfasına yönlendirildi.

DDB Worldwide Baş Kreatif Direktörü Ari Weiss, DDB’nin yeni marka konumlandırmasını, “Müşterilerimizi hedeflerine ulaştıran çığır açıcı yaratıcı çalışmaların formülü zamansızlıktır. Ve bizim yaptığımız, günlük olarak değişen bu formülü hayata geçirmek. Burada tekerleği yeniden icat etmiyoruz. DDB’de çalışmış olan herkesin iliklerinde hissettiği bir gerçeği daha odaklı bir şekilde ifade ediyoruz: Unexpected Works” sözleriyle değerlendirdi.

DDB Worldwide Baş Strateji Sorumlusu Alex Hesz ise, “Biz, müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına açık bir şekilde yardımcı olan çalışmalar sunarak işlerini büyütmenin peşindeyiz. Yaratıcılık, her zaman olduğu gibi, bu amaca ulaşmak için bir araç. DDB’de yaratıcı fikirlerin doğası gereği beklenmedik olduğuna inanıyoruz. Bunlar geldiğini görmediğiniz fikirler, şaşırtan içgörüler, ters köşe yaklaşımlardır. Biz buna ‘Unexpected Works’ diyoruz ve her brief’te beklenmedik olanı yakalamaya çalışıyoruz. Müşterilerimiz için gerçekten işleyen formülün bu olduğunu biliyoruz. Kategoriler arasında, farklı pazarlarda ve zaman içinde kanıtlanmıştır ki, beklenmedik işler büyümeyi yönlendirir. Beklenmedik işler, markaları dönüştürür. Beklenmedik işler, her zaman işler” şeklinde konuştu.

Medina Turgul DDB Genel Müdürü Yiğit Kariş de DDB’nin yeni marka yolculuğunu ve Türkiye’deki yansımasını,”2020 kesinlikle beklenmedik bir yıl oldu. Şüphesiz, reklamcılık dahil tüm sektörler için zor bir yıl geçirdik. Medina Turgul DDB’de duruma farklı bir açıdan bakmaya çalıştık. Bizi bu işte başarılı kılan köklerimize odaklanmak ve müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve ajansımızı büyütecek beklenmedik bir düşünce ortaya çıkarmak için daha iyi bir zaman olamazdı. Bu zor yıl boyunca hem mevcut müşterilerimizde hem de yeni müşterilerimizde beklenmedik bir büyüme gördük. Ve bundan sonra yepyeni küresel konumlandırmamız Unexpected Works’ün çıtayı yükseltmemiz ve akla gelmesi en az beklenen şekillerde yeni fikirler ortaya çıkarmamız için bizi destekleyeceğine inanıyorum” sözleriyle değerlendirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.