Danone Türkiye’den global atama

Gamze Çuhadaroğlu, Danone'nin global yönetiminde görev alacak.

17.07.2019 - 11:33 | MediaCat

Danone Türkiye'den global atama

Danone Türkiye Entegrasyonu Genel Müdürü görevine ek olarak, 2017 yılından bu yana Danone Su Türkiye Genel Müdürü olarak da görev alan Gamze Çuhadaroğlu, Danone Bitkisel Bazlı Ürünler Global Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Gamze Çuhadaroğlu, Paris genel merkezde yürüteceği görevinde bitkisel bazlı gıda markaları Alpro, Silk ve Vega başta olmak üzere bitkisel bazlı yoğurt, süt, peynir, kahve, dondurma ve tatlıları kapsayan ürün gamının global liderliğini üstlenecek.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Çuhadaroğlu, kariyerine 1994 yılında başladı. Danone ailesine 2004 yılında Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Pazarlama Direktörü olarak katılan Çuhadaroğlu, 2008 yılında Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Türkiye Genel Müdürü görevini üstlendi. Çuhadaroğlu, 2013 – 2017 yılları arasında Türkiye ve Ortadoğu’dan Sorumlu Bölge Başkanı olarak çalıştı. 2015 yılında mevcut görevinin yanı sıra Danone Türkiye Entegrasyonu Genel Müdürü olarak atanan Çuhadaroğlu, 2017 yılından bu yana Hayat Su ve Sırma şirketlerini bünyesinde barındıran Danone Su Türkiye’de de genel müdür sorumluluğunu üstlendi.