Daha çok sanat daha az reklam

Coca Cola’dan şiir tadında bir reklam kampanyası.

07.02.2018 - 16:32 | Gönül Hadımlı

Daha çok sanat daha az reklam

Her birey, sadece kendine özgü olan birtakım özellikler taşır. Bu özellikler, bireyi kendisi yapan, onu “eşsiz” kılan unsurlardır. Kişisel kimlik ve bireysellik kavramlarından yola çıkan ve bu kavramları “sevgi” ile bağlayan Coca-Cola çok cesur bir reklam kampanyasına imza atıyor. Evet, cesur çünkü reklam kampanyası alışılagelmişin çok dışında, bir şiir formatında karşımıza çıkıyor.

Coca-Cola’nın Super Bowl için hazırlanan reklam kampanyası “The Wonder of Us” Wieden+Kennedy Portland’ın metin yazarı Becca Wadlinger’in kalemiyle sanatsal bir perspektif kazanıyor ve romantizm rüzgârlarına kapılmış lirik bir şiirle bezenerek tüketiciyle buluşuyor. Her bireyin bakış açısının, sevdiklerinin ve sevmediklerinin, sıkıldıklarının birbirinden tamamen farklı olduğuna vurgu yapan reklam kampanyasında marka, “Herkes için bir Coca-Cola var” mesajına vurgu yapıyor.

Wadlinger çalışmalarına sanat katma niyetinde olan yaratıcı reklamcıları, “Lütfen yapın. Zamanınız olduğu her an kitap okuyun, müzik yapın ya da herhangi bir sanat icra edin, her ne yapabiliyorsanız. Çünkü size ilham verecek ve sizi cesaretlendirecek olan asıl şey sanat” sözleriyle cesaretlendiriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Coca-Cola
  • Reklam Ajansı: Wieden+Kennedy Portland
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.