Ram’in filmine Martin Luther King’in ailesinden yanıt

Tartışmalı reklam filminin ardından aileden yanıt gecikmedi.

07.02.2018 - 15:33 | Tuğba Özögretmen

Ram’in filmine Martin Luther King’in ailesinden yanıt

İzleyenler hatırlayacaktır, Ram Trucks’ın Super Bowl akşamı yayınlanan reklam filminde yer alan görüntülere Martin Luther King’in sesi eşlik ediyordu. Ram’in bu kararı, özellikle sosyal medyada “kamyonet satmak için Martin Luther King’i kullanmak” şeklinde yorumlamış ve eleştirilmişti.

Bugün konu hakkında açıklama yapan taraflardan biri de Martin Luther King’in anısını korumak üzere King’in ailesi tarafından yönetilen The King Center oldu. Dernek, King’in 50 yıl önce yaptığı konuşmanın Ram reklamında kullanılmasına ilişkin olarak paylaştığı tweet’te, “Ne The King Center ne de Bernice King, MLK’nin sözlerinin ve görüntülerinin satış, eğlence (müzik, film ve sanat çalışmaları gibi) amaçlı ya da Dodge’un Super Bowl reklamı da dahil olmak üzere hiçbir reklam çalışmasında kullanılmasına onay vermemiştir” satırları yer aldı.

Wired Editörü Nicholas Thompson oyun gecesi paylaştığı tweet’te, “Şimdi Martin Luther King’in sözleri gerçekten de araç satmak için mi kullanılıyor?” diye sormuştu. Diğer birçok kişi de Ram’in bu kullanımını “uygunsuz” olarak nitelemişti. Tepkilerin ardından Ram tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.