MediaCat

“Çünkü yapabilirsiniz!”

Diet Coke Super Bowl’u yeni tarzıyla karşılıyor.

“Çünkü yapabilirsiniz!”

Coca-Cola, Y Kuşağı’na hitap etmek niyetiyle Diet Coke’u yeniden konumlandırma yoluna gitmiş ve markayı ABD pazarında kiraz, misket limonu, portakal ve mango gibi alternatif aromalarla çeşitlendirmişti. Türkiye’de ise marka, Coca-Cola Zero için tüketicinin karşısına 2017’nin sonunda “Zero Sugar” sloganıyla çıkmıştı.

Marka şimdi ise yeni konumlandırma stratejisini ve marka kimliğini tanıtmak amacıyla Super Bowl döneminden faydalanarak beş filmden oluşan bir reklam kampanyası yayınladı.

“Çünkü yapabilirim” sloganlı reklam filmlerinin ilkinde Coca-Cola, alışılmışın dışına çıkarak daha önce çalıştığı Taylor Swift gibi büyük pop yıldızlarından ziyade Y Kuşağı’na daha yakından hitap eden Netflix’in “Love” ve NBC’nin “Community” dizilerinden tanıdığımız Gillian Jacobs ve “Deadpool”un oyuncularından Karan Soni’yle işbirliği yapıyor. Diğer reklam filmlerinde ise Hayley Magnus’u, Ryan Goldsher’i ve Daniel Stewart’ı görüyoruz. “Freak and Geeks” dizisinden ve “Bridesmaids” ile “Ghostbusters”ın 2016 versiyonundan tanıdığımız Paul Feig ise filmlerin yönetmen koltuğunda oturuyor.

İlk reklam filminde Jacobs direkt olarak kameraya konuşuyor ve izleyicilere, “Sadece olduğun gibi yaşa, her neysen o. Ve eğer Diet Coke içme modundaysan, kap bir Diet Coke” sözleriyle sesleniyor. Diğer reklam filmleri ise Diet Coke’un yeni aromalarını tanıtıyor.

Coca-Cola Kuzey Amerika Grup Direktörü Rafael Acevedo, ABD’de her bir dakikada 20 bin adet Diet Coke tüketildiğini belirterek, “Markayı modernize ederken daha önceden çok daha iyi bir iş çıkarmalıydık. İşte, şu an yaptığımız tam olarak bu” diyor. Sanford C. Bernstein araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre ise yeni marka konumlandırmasıyla ilgili tüketicilerinin tepkilerinin yüzde 96’sı pozitif ya da nötr.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.