CP+B reklam yarışmalarından çekiliyor

Ajans, yarışmalardan çekilen tüm ajansları The Quitty Awards'a çağırıyor.

19.10.2018 - 10:59 | Sencer Uçar

CP+B reklam yarışmalarından çekiliyor

Geçtiğimiz yıl Publicis Groupe’un Cannes 2018 de dahil olmak üzere bir yıl boyunca reklam yarışmalarında yer almayacağını açıklamasının ardından, benzer bir karar bu kez Crispin Porter + Bogusky’den geldi. CP+B, bundan böyle reklam yarışmalarında yer almayacağını açıkladı.

Sekiz yıllık aranın ardından reklamcılığa geri dönen CP+B Kurucu Ortağı ve CCE’si Alex Bogusky ise dün ajansın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, yarışmalardan çekilme kararı alacak ajanslara verilecek parodi ödüller The Quitty Awards’u tanıttı.

The Quitty Awards için ayrıca bir de internet sitesi tasarlandı ve ajanslar “kazanabilecekleri son ödül” için yarışmaya davet edildi. Yarışmadaki büyük ödülü alma başarısı gösteren ilk ajans da tabii ki CP+B oldu.

Ajansın ödül kazanmak için yarışmama kararında ajansların ödül bağımlılığı, reklam yarışmalarına her geçen gün bir yenisinin daha eklenmesi ve masrafların etkili olduğu belirtildi.

Her ne kadar duyurusu gerçek olsa da The Quitty Awards bir espriden ibaret. Ayrıca internet sitesinde 2017 yılında Bronz Quitty’nin de Publicis Groupe‘a verildiği yazılı. Publicis Groupe’un Bronz Quitty almasının nedeni de geçtiğimiz yıl Grand Quitty verilmemiş olması.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.