Olimpiyatlar bir ya da iki yıl ertelenebilir

Yetkililer koronavirüs salgını nedeniyle Olimpiyat Oyunları'nın ertelenmesi ihtimalini gündeme aldı.

11.03.2020 - 10:49 | Sencer Uçar

Tokyo Olimpiyatları için seyirci kararı

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük organizasyonlar art arda ertelenirken, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları hakkında nasıl bir karar alınacağı da gündeme gelmiş ve geçtiğimiz günlerde Japonya Olimpiyat Bakanı Seiko Hashimoto da  Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ertelenme ihtimalini dillendirmişti. Son gelen haberlere göre, koronavirüs salgını konusunda olumlu gelişmeler yaşanmaması durumunda yetkililer Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesi ihtimalini gündeme aldı.

The Wall Street Journal’a konuşan bir Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi yetkilisi, gündemdeki seçenekler arasında Olimpiyat Oyunları’nın bir ya da iki yıl ertelenmesinin bulunduğunu belirtti. Komite yetkilisine göre bu ihtimal ciddi şekilde değerlendiriliyor.

Aynı yetkili, organizasyonun seyircisiz düzenlenmesi ya da tamamen iptal edilmesi seçeneklerinin de gündeme geldiğini ancak bu seçeneklerin finansal sonuçlarının erteleme kadar cazip olmadığını da ekledi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Yoshiro Mori geçtiğimiz ay organizasyonun planlandığı şekilde 24 Temmuz’da başlayacağını söylemişti.

Normal şartlar altında 2020 Yaz Olimpiyatları’nın 24 Temmuz – 9 Ağustos, Paralimpik Oyunları’nın ise 25 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.