Tokyo 2020 koronavirüs nedeniyle ertelenebilir

Japonya Olimpiyat Bakanı Hashimoto, Tokyo 2020'nin ertelenme ihtimalini gündeme getirdi.

03.03.2020 - 15:21 | Sencer Uçar

Tokyo Olimpiyatları için seyirci kararı

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük organizasyonların art arda ertelendiği bugünlerde akıbeti merak konusu olan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları hakkında Japonya’dan bir açıklama geldi. Parlamentoda kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayan Japonya Olimpiyat Bakanı Seiko Hashimoto, koronavirüs salgınından kaynaklı endişeler nedeniyle organizasyonun yıl sonuna ertelenebileceğini söyledi.

Tokyo ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi arasındaki anlaşmada organizasyonun 2020 yılı içerisinde gerçekleştirileceğinin ifade edildiğini söyleyen Hashimoto, organizasyonun planlandığı tarihte düzenlenebilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini de belirtti. Organizasyonun iptal edilmesi ise taraflar arasındaki anlaşmaya göre Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin inisiyatifinde bulunuyor.

Normal şartlar altında 2020 Yaz Olimpiyatları’nın 24 Temmuz – 9 Ağustos, Paralimpik Oyunları’nın ise 25 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında Tokyo 2020’nin planlandığı tarihte düzenlenmesi hususundaki kararlılıklarını dile getirmişti.

Kaynak: BBC.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.