Mutfakta umut var

Danimarkalı mutfak yağından yemeğe ve yemek yapanlara övgü.

11.03.2020 - 11:18 | Arzu Nilay Kocasu

Danimarkalı mutfak yağı markası Lurpak, Wieden + Kennedy işbirliğinde hayat bulan reklam filmlerine bir yenisini ekledi. Her zamanki gibi duyulara seslenen 60 saniyelik reklam filminde marka, yemek yapan insanların olduğu yerde umudun da olduğunu söyleyerek herkesi mutfakta daha fazla zaman geçirmeye çağırıyor.

Yönetmen koltuğunda daha önce Nike’ın Dream Crazier ve Libresse’in Viva La Vulva işlerinin yönetmenliğini üstlenen Kim Gehrig’in oturduğu kampanya Birleşik Krallık, Avustralya, Yunanistan, Danimarka ve İskandinavya’nın yanı sıra dijital mecralardan da hedef kitlesiyle buluşacak.

W+K Londra’nın kreatif ekibinden Tom Bender ve Tom Corcoran kampanya hakkında “Tüm kategoriyi tanımlayan bu denli ikonik bir marka için çalışmak korkutucu bir iş. Ancak, Lurpak’ı ulu bir amaçla ilişkilendirmek yaptığımız işin bir yandan Lurpak’ın muadillerinden ayrışan marka dünyasını genişletirken diğer yandan hedef kitlesiyle daha anlamlı bir bağ kurmasına yardımcı oldu” açıklamasında bulunurken, Arla Foods Lurpak’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Fischer konuyla ilgili şu sözleri söyledi:

“Lurpak’ın yeni kampanyası dünyanın dört bir yanında mutfaklara ihtiyaç duyulan umudu getiriyor. Yemek yapan ailelerin daha iyi ilişkiler içerisinde oldukları kanıtlanmış bir gerçek; kendi yemeğini hazırlayanlar yiyecek israfının azalmasını sağlar, sağlığa lezzet katar ve hatta alkolün neden olduğu korkunç mahmurlukları iyileştirirler. Where There Are Cooks There Is Hope kampanyası yemek yapan insanların etraflarındaki dünya üzerinde bıraktıkları olumlu etkiyi onurlandırıyor ve daha fazla insana yemek yapmaları yönünde ilham vermek istiyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Lurpak Global
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy Londra
  • Yönetmen: Kim Gehrig
  • Yapımevi: Somesuch
Kaynak: Muse by Clio

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.