MediaCat

Coca-Cola’dan isme özel oyunlaştırma: ‘Onun İsmi Ne?’

‘Bu Coca-Cola Senin İçin’ projesi kapsamında eğlenceli bir site yaratıldı.

Coca-Cola’dan isme özel oyunlaştırma: ‘Onun İsmi Ne?’

Coca-Cola, ‘Bu Coca-Cola Senin İçin’ adlı proje kapsamında, isme özel Coca-Cola ürünlerini Ekim 2013 itibariyle piyasaya sürmüştü.

Proje kapsamında üstünde isimlerin yer aldığı Coca-Cola kutuları ve litrelik şişeler şimdi de yeni ve eğlenceli bir oyuna dönüştürülüyor. Facebook üzerinden aktive edilebilen ‘Onun İsmi Ne?’ uygulaması, doğdumuzda hepimize verilen isimler üzerinden gülümseten bir tahmin oyunu sunuyor. ‘Doğduğunda herkese bir isim verilir. Ancak yıllar geçip, büyüdükçe isimleriyle görüntüleri uymayabilir. Peki, acaba sende böyle bir durum var mı?’ diyen uygulama, Facebook profil fotoğrafları üzerinden isim tahmin etme kurgusuyla yaratıldı.

Uygulamaya ait internet videosunda hikâye, iki gencin markette birbirlerini fark etmesiyle başlıyor. Kızla bir şekilde iletişime geçmek isteyen erkek, Coca-Cola’lar aracılığıyla kızın ismini öğrenmeye, aslında tahmin etmeye çalışıyor. Bu gülümseten videonun sonunda ise izleyiciler, onunismine.com adresine yönlendiriliyor.

Coca-Cola'dan isme özel oyunlaştırma: 'Onun İsmi Ne?'

Künye:

Reklamveren: Coca-Cola
Reklam Ajansı: C-Section
Kreatif Direktör: Enis Orhun
Reklam Yazarı: Fatih Tüylüoğlu ve Kıvanç Talu
Proje Yöneticisi: Naz Yasun
Film Prodüksiyon Şirketi: Autonomy
Yönetmen: Ferit Katipoğlu
Yapımcı: Murat Pekin
Post Prodüksiyon: Autonomy

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.