Coca-Cola’dan alkollü içecek hamlesi

Marka, tüketicisini alkollü içecek grubuyla buluşturmaya hazırlanıyor.

08.03.2018 - 16:41 | Gönül Hadımlı

Coca-Cola kenevir içeren içecek hazırlığında

The Coca-Cola Company, 125 yıllık tarihinde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bir asırdan daha fazla süredir alkolsüz içecek markası olarak tüketicilerin karşısına çıkan marka, gazlı içecek satışlarındaki düşüş ihtimaline karşı ürün çeşitliliğini artırmak adına piyasaya alkollü içecek sürme niyetinde.

İçerisine alkol eklenmiş yeni ürünün tadının tam olarak neye benzeyeceği henüz belli olmamakla birlikte, yakın zamanda Japonya’ya seyahat etme planınız bulunmuyorsa da ürünü deneyimlemeniz ne yazık ki pek kolay görünmüyor. Zira Coca-Cola, Japonya pazarında bir hayli rağbet gören ve içerisinde farklı aromalar ile alkol barındıran gazlı kutu içeceklerle rekabete girmek adına yeni ürününü şimdilik sadece Japonya pazarında satışa çıkaracak.

Coca-Cola’nın 1977-1983 yıllarında bir şarap satış bayisine sahip olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Marka, bayiyi 1983’te satmıştı. Belki de, dedikleri gibi, tarih tekerrürden ibarettir.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.