MediaCat

Coca-Cola eski defterleri açıyor

Hilltop yeniden ekranlarda.

Coca-Cola eski defterleri açıyor

“45 yıl önce Coca-Cola dünyaya İtalya’nın bir tepesinde bir araya gelmeyi teklif etti. Bugün bu mücevheri cilalamak için karanlık odada otururken, şirketimizin muazzam reklam tarihini anıyorum. Öncüllerim bana ilham veriyor. Bugün benim için aydınlatıcı bir gündü ve bu çalışmada oynadığım naçizane rolden onur duydum. Tek bir şey dilerdim; bu ânı orijinal filmin yaratıcı ekibinde yer almış biriyle paylaşabilmek” diyor markanın 45 yıllık ikonik reklam filmini uykusundan uyandıran ekipten, Coca-Cola Kuzey Amerika Multimedya Yapım Direktörü Sarah Traverso.

1971 yılında McCann Erickson ve kreatif direktör Bill Backer’ın imzasıyla ekranlarda boy gösteren ve hızla klasiğe dönüşen reklam filmi “Hilltop”, günümüz teknolojisiyle elden geçirilerek 4K ekranlara uyumlu hale getirildi.

Sektöre aşina isimlerin bildiği ancak pek çok insanın Mad Men’in final sahnesi vesilesiyle haberdar olduğu film, ilk kez yayınlanmasını takiben film müziği “I’d Like to Teach the World to Sing” ile bir numaraya oturmayı başarmış bir 35mm. Finalinde reklam filminin kökenine atıfta bulunan Mad Men’in “Hilltop”un gelecek nesillere aktarımındaki yardımını öngören Coca-Cola’nın, dizinin yaratıcısı Matthew Weiner’a dizinin son sahnesinde kullanması için -Kongre Kütüphanesi’nde muhafaza edilen- orijinal filme erişim hakkı verdiğini de ekleyelim.

İzlemeyenler ve bir kez daha izlemek isteyenler için, Hilltop remastered sizlerle…

Kaynak: The Stable

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.