MediaCat

Türkiye’nin alışverişte tercihi mobil

Türkiye’deki tüketicilerin dijital eğilimleri dünya ortalamasının üzerinde.

Türkiye’nin alışverişte tercihi mobil

Accenture’un Avustralya’dan Japonya’ya, Güney Afrika’dan İsveç’e ve Çin’den Türkiye’ye uzanan yelpazede 17 ülkede 13 binden fazla kişinin katılımıyla hazırladığı “Dijital Tüketici Eğilimleri Araştırması”na göre, tüketiciler mağazadan mobil cihazlar ve bilgisayarlara kadar tüm kanallardan yapacakları satın almayı artırmayı planlıyorlar. Türkiye’deki tüketiciler ise yüzde 37’lik bir oranla, dünya ortalamasından 10 puan üzerinde bir farkla, gelecekte akıllı telefonlar üzerinden daha fazla alışveriş yapma eğilimi gösteriyor.

Türk tüketicisinin teknoloji korkusunun olmadığını ortaya koyan araştırma ihtiyaçların karşılanmasında online platformların kullanımının artmasına karşılık mağazalara gidilmekten de vazgeçilmediğinin altını çiziyor. Türkiye’deki tüketiciler, dünya ortalamasının üzerine çıkan yüzde 52’lik bir oranla, mobil cihazlarıyla alışverişi daha kolay bulduklarını beyan ediyorlar.

Perakende alışverişleri için farklı kanalları bir arada kullanan müşteriler doğrultusunda bağlantılı alışveriş en çok yatırım bekleyen alan olarak öne çıkarken teslimat hızının da önem kazanması bekleniyor. Öte yandan araştırmanın, Türkiye’deki tüketicilerin mağaza ziyaretlerini artırmasına karşılık mağaza içi sunulan hizmette beklentilerini asgari düzeyde tutması gibi bulgular barındırması tüketicilerin yaşadıkları çelişkileri de ortaya koyuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.