Clear Channel’dan açıkhava ile mobili buluşturan platform

Connect, ilk etapta 23 ülkede hayata geçirilecek.

26.03.2014 - 16:25 | Ali Kuru

Clear Channel'dan açıkhava ile mobili buluşturan platform

Clear Channel ‘Connect’ adını verdiği yeni mobil reklamcılık platformunu duyurdu. Platform, yayaların doğrudan erişebildiği açıkhava reklam alanlarını dijital içerikle destekleyerek tüketicilere daha zengin reklam içeriği sunulabilmesinin önünü açacak. Platform çerçevesinde reklam panolarına NFC veya QR kod ile çalışacak ‘Connect etiketleri’ yerleştirilecek. Tüketiciler akıllı telefon ya da tabletleri ile bu etiketleri okuyarak dijital içeriğe ulaşabilecek.

Bu girişimle reklamcılığın en eski formu olan açıkhavayı en modern ve yaratıcı mecra haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Clear Channel CEO’su William Eccleshare, “Bu yatırımı, araştırmalarımızın tüketicilerin markalarla bireysel olarak, hızlı ve efektif şekilde iletişime geçme ihtiyacı içerisinde olduğu sonucundan yola çıkarak yaptık. Sıra dışı kitlesel erişimimizi mobil cihazlar üzerinden kişisel etkileşimle birleştirerek, online ve offline dünyalar arasında köprü kuruyoruz” diyor.

Haziran ayı itibarıyla 23 ülkede faaliyete geçecek platformun 175 milyon tüketiciye ulaşması hedefleniyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.